Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 7 Ağustos Haftası

Yatırımcı Takvimi – 7 Ağustos Haftası
Google News Icon Takip Et

7 Ağustos – Pazartesi

Volatilite – Yellow (YELL) ve AEye’daki (LIDR) opsiyonlarındaki hacim bir kez daha arttı. Öte yandan Fisker (FSR) ve Blink Charging (BLNK) “short (kısa) pozisyonlar” yüksek seyrediyor.  

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Tyson Foods (TSN), Lucid Group (LCID), Paramount Global (PARA) ve Palantir Technologies (PLTR) bilanço açıklayacak.

Etkinlik – Las Vegas’ta düzenlenen ve üç gün sürecek olan Ai4 yapay zekâ konferansında Block (SQ), Walmart (WMT), Mastercard (MA), Snap (SNAP), General Motors (GM) ve Faraday Future (FFIE) gibi şirketlerden yetkililer konuşmalar yapacak. 

Tüm gün – Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic ve FED Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman Fed Listens etkinliğinde konuşma yapacak. 

8 Ağustos – Salı

Bilanço – Eli Lilly (LLY), United Parcel Service (UPS), Li Auto (LI), Coupang (CPNG) ve Datadog (DDOG) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – MGM Resorts’un (MGM) Entain’i satın almasına yönelik altı aylık kısıtlama süresi sona eriyor. 

TSİ 15.15 – Philadelphia FED Başkanı Patrick Harkin, Philadelphia’nın ekonomik görünümüne yönelik bir konuşma yapacak.

TSİ 19.00 – ABD Enerji Bilgi Yönetim İdaresi (EIA), aylık kısa vadeli enerji görünümü raporunu yayınlayacak. 

9 Ağustos – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Disney (DIS), Trade Desk (TTD), Roblox (RBLX), Wynn Resorts (WYNN) ve Brookfield Asset Management (BAM) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – InterContinental Exchange’in (ICE) Black Knight’ı (BKI) satın almasına karşı açılan ABD Ticaret Komisyonu (FTC) davasının ön duruşması düzenlenecek. Tarafların bir anlaşmaya varabileceği öne sürülüyor. 

Tüm gün – JPMorgan’ın iki gün sürecek olan ve otomobil sektöründen çeşitli isimleri ağırlayacak olan JPMorgan Auto Conference etkinliğinde; Westport Fuel Systems (WPRT), Carvana (CVNA), Aptiv (APTV), Stoneridge (SRI), Arbe Robotics (ARBE), Blackberry (BB) ve Hertz Global (HTZ) gibi şirketler sunumlar yapacak. Etkinlikte ayrıca Ford Motor (F) yöneticileri, bağlantılı ve elektrikli araçlardan oluşan yeni bir çağda büyümeye ve değer yaratmaya yönelik Ford+ planını tartışmak üzere bir sohbete katılacak.

Tüm gün – Kellogg Company (KI) kurumsal yatırımcıları ve New York Borsası analistleriyle bir yatırımcı günü düzenleyecek. 

10 Ağustos – Perşembe

Bilanço – Alibaba (BABA), US Foods (USFD) ve Ralph Lauren (RL) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Wayfair (W) finansal analistler ve kurumsal yatırımcılarıyla bir yatırımcı günü düzenleyecek.

Tüm gün – Her yıl düzenlenen Def Con hacker kongresi, bu yıl geçmişte olduğundan daha fazla potansiyel borsa etkisine sahip. Beş hacker takımı, bir ABD hükümet uydusuna uzaydayken uzaktan başarılı bir şekilde sızmak ve onu ele geçirmek için onaylanmış bir yarışmada yer alacak. Buna ek olarak OpenAI, Microsoft (MSFT), Google (GOOG), Nvidia (NVDA) gibi şirketler ve Anthropic, Hugging Face ve Stability AI adlı startup’lar da hack testi için kendi yapay zekâ modellerini sunacak. 

TSİ 14.30 – Alibaba bilançosunu açıklayacak. Analistler, şirketin ikinci çeyrek raporunu Çin’in teknoloji sektörü için potansiyel bir borsa hareketi olarak değerlendiriyor.

TSİ 15.30 – Temmuz ayı enflasyon (TÜFE) verisi açıklanacak. Ekonomistler, enflasyonun temmuzda aylık 0,2%, yıllık 3,3% artmasını bekliyor. Öngörülere göre, çekirdek enflasyon da aylık 0,2% ve yıllık 4,8% yükselebilir. 

11 Ağustos – Cuma

Bilanço – Spectrum Brands (SPB) ve Soho House (SHCO) bilanço açıklayacak. 

TSİ 17.00 – Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni anketinin sonuçları açıklanacak. Bank of America, ABD’de tüketici güveninin temmuzdaki 71,6 seviyesinden ağustosta 73’e yükselmesini bekliyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha