Borsa Yorumları

Yatırımcı Takvimi – 6 Mayıs Haftası 

May 6, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 6 Mayıs Haftası 

6 Mayıs – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Tyson Foods (TSN), Vertex Pharmaceuticals (VRTX), Palantir Technologies (PLTR) ve Realty Income (O) ile başlıyor. 

Tüm gün – Dört gün sürecek olan Milken Institute Global Conference bugün başlıyor. Etkinlikte Perishing Square’den Bill Ackman, Tesla’dan (TSLA) Elon Musk ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Mark Uyeda konuşmalar yapacak. New York Fed Başkanı John Williams da etkinlikte yer alacak. 

Tüm gün – Nasdaq (NDAQ) CEO’su Adena Friedman, Dubai Fintech Summit’te fintek ve finansın geleceğine ilişkin bir konuşma yapacak. 

Tüm gün – Capri (CPRI) ve Tapestry’nin (TPR) ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) şikayetine yanıt vermesi için son gün.

7 Mayıs – Salı

Bilanço – Disney (DIS), McKesson (MCK), Ferrari (RACE), GlobalFoundries (GFS), Coupang (CPNG), Electronic Arts (EA), Rivian Automotive (RIVN) ve Datadog (DDOG) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Beş gün sürecek olan Amerikan Gen ve Hücre Terapisi Derneği Toplantısı Maryland’de başlayacak. Analistler Azitra (AZTR), CRISPR Therapeutics (CRSP), Editas Medicine (EDIT) ve Regeneron Pharmaceuticals’ı (REGN) ilaç verileri ve hisse fiyatlarını etkileyebilecek yeni açıklamalar için izlenmesi gereken şirketlerden bazıları olarak görüyor.

TSİ 17.00 – Apple (AAPL), yeni iPad ürünleri ve aksesuarlarının tanıtılmasının beklediği özel bir etkinlik düzenleyecek. 

TSİ 17.30 – Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Milken Institute 2024 Global Conference etkinliğinde ekonomik görünüm konusunda bir konuşma yapacak.

8 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Uber Technologies (UBER), Anheuser-Busch InBev (BUD), Airbnb (ABNB), Shopify (SHOP), Arm (ARM), Energy Transfer (ET) ve Trade Desk (TTD) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Philip Morris International (PM) yıllık hissedarlar toplantısını düzenleyecek. 

Piyasa kapanış sonrası – Costco (COST) aylık satış raporunu açıklayacak.

9 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Warner Bros Discovery (WBD), US Foods (USFD), Hyatt Hotels (H), Roblox (RBLX), Dropbox (DBX) ve Genpact (G) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Norfolk Southern’ın (NSC) yıllık toplantısında yeni yönetim kurulu üyeleri için oldukça çekişmeli bir oylama yapılacak.

Tüm gün – Snap (SNAP) ortak kurucusu ve CEO’su Evan Spiegel, Meta (META) baş ürün yetkilisi Chris Cox ve Reddit (RDDT) CEO’su Steve Huffman, Bloomberg Teknoloji Konferansı’nda konuşmalar yapacak.

TSİ 12.00 – İngiltere Merkez Bankası para politikası raporunu yayımlayacak. 

10 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde AMC Networks (AMCX) ve Enbridge (ENB) bilanço açıklayacak.

TSİ 22.30 – Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, Economic Club of Minnesota etkinliğinde bir konuşma yapacak.

Yatırımcı Takvimi - 6 Mayıs Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha