Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 6 Kasım Haftası

November 6, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 6 Kasım Haftası

6 Kasım – Pazartesi

Volatilite – Beyond Meat (BYND) ve Fisker (FSR) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi. Öte yandan Chindata Group Holdings (CD) ve DURECT (DRRX) opsiyonlarındaki hacim son günlerde ivme kazandı. 

Tüm hafta – San Francisco’da ilk kez düzenlenecek olan OpenAI DevDay’de yeni araç ve fikirlerin bir önizlemesi sunulacak. Microsoft (MSFT) destekli OpenAI, 2 milyondan fazla geliştiricinin GPT-4, GPT-3.5, DALL-E ve Whisper’ı, akıllı asistanları mevcut uygulamalara entegre etmekten, daha önce mümkün olmayan tamamen yeni uygulamalar ve hizmetler oluşturmaya kadar çeşitli senaryolar için kullandığını söylüyor.

Bilanço – Bu haftanın bilançoları NXP Semiconductors (NXPI), Goodyear Tire & Rubber (GT) ve Diamondback Energy (FANG) ile başlıyor. 

Tüm gün – Yaklaşık altmış büyük yerli banka ve yirmi dört yabancı bankanın ABD şubeleri ve acenteleri arasında banka kredi koşullarının sıkılığını ölçen FED Kıdemli Kredi Yetkilileri Görüş Anketi sonuçları yayınlanacak. 

Tüm gün – Baird Global Industrial Konferansı, Knight-Swift Transportation (KNX), Ryder (R), Gentherm (THRM), Graphic Packaging Holding Company (GPK) ve BorgWarner (BWA) gibi bir dizi şirket sunumuyla başlayacak.

7 Kasım – Salı

Bilanço – Gilead Sciences (GILD), Uber Technologies (UBER), UBS Group (UBS), GLOBALFOUNDRIES (GFS), Rivian Autmotive (RIVN), eBay (EBAY) ve Coupang (CPNG) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Kansas City FED Başkanı Jeffrey Schmid, New York FED Başkanı John Williams ve Dallas FED Başkanı Lorie Logan çeşitli etkinliklerde konuşmalar yapacak.

Tüm gün – NextGen Healthcare (NXGN) hissedarları, Thoma Bravo’nun satın alma teklifini oylayacak. 

8 Kasım – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Warner Bros Discovery (WBD), Ralph Lauren (RL), Disney (DIS), Biogen (BIIB), Take-Two Interactive (TTWO), MGM Resorts (MGM) ve Roblox (RBLX) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Adobe’un (ADBE) BMO ile gerçekleştireceği Yatırımcı Toplantısı ve Moderna’nın (MRNA) sanal olarak düzenlenecek olan Digital and AI Investor etkinliği başlayacak. Şirketin dijital strateji ve yeniliklerini, ölçeğini ve değer oluşumunu hızlandırmak için yapay zekânın rolünü tartışacağı bir dizi sunum barındıran Moderna etkinliği analistler tarafından yakından izlenecek.

Tüm gün – Hersha Hospitality Trust (HT) hissedarları, KSL Capital Partners’ın satın alma teklifini oylayacak.

Tüm gün – Revolution Medicines (RVMD) ve EQRx (EQRX) hissedarları, şirketlerin birleşme teklifini oylayacak.

9 Kasım – Perşembe

Bilanço – AstraZeneca (AZN), Wynn Resorts (WYNN), News (NWSA) ve Li Auto (LI) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Günün önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Arista Networks (ANET), Veeva Systems (VEEV), HCA Healthcare (HCA) ve Marqeta’nın (MQ) Yatırımcı Günleri yer alıyor.

TSİ 21.00 – FED Başkanı Jerome Powell, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yıllık araştırma konferansında konuşacak. Etkinlikte ayrıca Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Japonya Merkez Bankası Başkanı Kazuo Ueda ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey de konuşmalar yapacak.

10 Kasım – Cuma

Bilanço – Soho House (SHCO) bilançosunu açıklayacak.

Tüm gün – Dallas FED Başkanı Lorie Logan, Avrupa Merkez Bankası Para Piyasaları Konferansı’nda konuşacak. 

Tüm gün – Çin’in Singles Day alışveriş etkinliğinden önceki son işlem günü. Singles Day, Amazon’un (AMZN) Prime Day ve Black Friday’in toplamından daha büyük, dünyanın en büyük alışveriş günü olarak biliniyor. Geçmişte etkinliğe ilişkin güçlü trendlerle sıçrama yapan şirketler arasında Alibaba (BABA) ve JD (JD) gibi şirketler yer alıyor. Analistler ayrıca Apple’ın (AAPL) iPhone’larındaki fiyatlandırma ve talep eğilimlerini de izliyor olacak.

Tüm gün – American Equity Investment (AEL) hissedarları, Brookfield Reinsurance’ın (BNRE) satın alma teklifini oylayacak. 

Tüm gün – Las Vegas’taki mutfak ve bar sendikalarının, ücretler konusunda yeni bir anlaşmaya varılamaması durumunda MGM Resorts (MGM), Caesars Entertainment (CZR) ve Wynn Resorts’a (WYNN) karşı greve gitmesi bekleniyor. 

TSİ 17.00 – Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni Endeksi rakamları açıklanacak. Ekonomistler, enflasyon, yüksek petrol fiyatları ve finansal piyasalardaki zayıflık sebebiyle verinin düşük geleceğini öngörüyor. 

Yatırımcı Takvimi - 6 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha