Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 4 Mart Haftası 

Mart 4, 2024 • 5 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 4 Mart Haftası 

4 Mart – Pazartesi

Volatilite – Haftanın ilk işlem gününde Beyond Meat (BYND) ve Cinemark Holdings (CNK) hisselerine yönelik “short (kısa) pozisyonlar” yüksek seyrediyor. Öte yandan SoundHound AI (SOUN) ve Barclays (BCS) opsiyonlarındaki hacim de yükselişte. 

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Sea Limited (SE), GitLab (GTLB) ve Stitch Fix (SFIX) ile başlıyor. 

TSİ 17.10 – Walgreens Boots Alliance (WBA) CEO’su Tim Wentworth ve CFO’su Mammohan Mahajan, TD Cowen Sağlık Konferansı’nda bir sunum yapacak.

TSİ 21.00 – American Airlines Group (AAL) CEO’su Robert Isom ve üst düzey yönetimi, şirketin Yatırımcı Günü’nde bir sunum gerçekleştirecek. 

TSİ 21.15 – Nvidia (NVDA) ve Netflix (NFLX)  Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansı’nda sunumlar düzenleyecek. 

5 Mart – Salı

Bilanço – Target (TGT), NIO (NIO), Ross Stores (ROST), Nordstrom (JWN), Crowdstrike (CRWD) ve Box (BOX) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Sağlık gelişmeleri – AC Immune (ACIU), Uluslararası Alzheimer ve Parkinson Hastalıkları Konferansı’nda birden fazla sunum yapacak. Vaxxinity (VAXX) de Uluslararası Alzheimer ve Parkinson Hastalıkları ve ilgili nörolojik bozukluklar Konferansında, Parkinson hastalığındaki UB-312 programından klinik veriler ve klinik öncesi veriler sunacak.

Tüm gün – Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansı’nda bugün sahneye çıkacak isimler arasında Palo Alto Networks (PANW), AMD (AMD), Disney (DIS), IMAX (IMAX) ve Iron Mountain (IRM) yer alıyor. 

Tüm gün – Fisker (FSR) olağanüstü bir hissedar toplantısı düzenleyecek. Hissedarlar, hisse ihraç teklifi ve yetkili hisse teklifi için oy kullanacak.

TSİ 16.40 – Target, tatil çeyreğini kapsayan bilançosunun yayınlanmasının ardından bir toplantı düzenleyecek. Ana gündem maddeleri ilk mali 2024 görünümü, maliyet tasarrufu çabalarındaki son durum ve sermaye tahsisi öncelikleri olacak. Target ile en yakın korelasyona sahip üç hisse olarak Nordstrom, Abercrombie & Fitch (ANF) ve Dollar Tree (DLTR) öne çıkıyor.

TSİ 21.00 – Super Micro (SMCI), KeyBanc Emerging Technology Summit’te bir sunum gerçekleştirecek. 

6 Mart – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; JD (JD), Brown-Forman (BF.A), Campbell Soup (CPB), Foot Locker (FL), Abercrombie & Fitch ve Victoria’s Secret (VSCO) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenecek olan Leap Konferansı’nda ServiceNow (NOW) CEO’su Bill McDermott, Plug Power (PLUG) CEO’su Saeed Amidi, Aramco CEO’su Amin Nasser, Zoom Video (ZM) CEO’su Eric Yuan ve TikTok CEO’su Shou Chew konuşmalar yapacak.

Tüm gün – Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde bir konuşma yapacak. 

Tüm gün – Cerence (CRNC), Alphabet (GOOG), Intel (INTC), Shopify (SHOP) ve Uber Technologies (UBER), Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansı’na katılacak isimler arasında yer alıyor. 

TSİ 22.00 – Fed’in Bej Kitap’ı yayımlanacak.

7 Mart – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Kroger (KR), Bilibili (BILI), Cotsco (COST), Broadcom (AVGO), Gap (GPS), Marvell Technology (MRVL) ve DocuSign (DOCU) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Rivian Automotive (RIVN), Kaliforniya’daki bir etkinlikte R2 isimli yeni nesil elektrikli aracını tanıtacak. Söz konusu SUV modelinin R1S ve R1T modellerine göre daha ucuz ve daha küçük olması bekleniyor. Aracın 40 bin dolar ile 60 bin dolar aralığında bir etiket fiyatıyla satılabileceği ima edilmişti. 

Tüm gün – General Electric Company (GE), Cigna Group (CI) ve Mattell (MAT) yatırımcı günleri düzenlenecek. 

Tüm gün – Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde bir konuşma yapacak. 

TSİ 09.45 – Avrupa Merkez Bankası faiz kararının ardından bir basın toplantısı düzenlenecek.

TSİ 21.30 – Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester Avrupa Ekonomi ve Finans Merkezi’nin Seçkin Konuşmacılar Serisi kapsamında ekonomik görünüm üzerine bir konuşma yapacak.

8 Mart – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Genesco (GCO) ve America’s Car-Mart (CRMT) rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – SXSW festivali Teksas’ta başlayacak. Yatırımcılar için festivalin en ilgi çekici kısmı, fon arayan yeni girişimcilerin sunumları olabilir. Geçmişte katılımcılar Google, British Telecom, Apple (AAPL), Live Nation (LYV), Meta Platforms (META) ve Harmonic (HLIT) gibi büyük şirketler tarafından finanse edilmişti.

TSİ 16.30 – Şubat ayı istihdam verisi açıklanacak. Ekonomistler, geçtiğimiz ay 215 bin kişilik istihdam yaratıldığını ve işsizlik oranının 3,7%’de sabit kaldığını tahmin ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha