Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 4 Eylül Haftası

Eylül 4, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 4 Eylül Haftası

4 Eylül – Pazartesi

Tüm gün – ABD borsaları Labor Day resmi tatili nedeniyle kapalı. 

5 Eylül – Salı

Volatilite – VinFast (VFS) opsiyonlarındaki hacim yükseldi. Öte yandan Novavax (NVAX) ve Fisker (FSR) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi.    

Bilanço – Zscaler (ZS), HealthEquity (HQY) ve Asana (ASAN) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Halka Arz – Solowin’in SWIN kısaltmasıyla borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor. Çevrimiçi aracılık ve yatırım danışmanlığı şirketi, hisse başına 4 dolardan fiyatlandırılması beklenen 2,5 milyon hisse ile 10 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Tüm gün – Washington’da düzenlenen ve üç gün sürecek Voice & AI Konferansı’nda Walmart (WMT), JPMorgan (JPM), OpenAI ve Nvidia (NVDA) yöneticileri sunumlar yapacak.

Tüm gün – Üç gün sürecek olan Goldman Sachs Communacopia Technology Konferansı başlayacak. Etkinlikte yatırımcılara tüketici harcama eğilimleri hakkında bilgiler verilecek. Sunum yapacak perakende şirketleri arasında eBay (EBAY), Fiverr International (FVRR), Etsy (ETSY), IMAX (IMAX), Peloton Interactive (PTON) ve Mattel (MAT) yer alıyor. Shopify (SHOP), Juniper Networks (JNPR), Palo Alto Networks (PANW), Mobileye Global (MBLY) ve Intel (INTC) gibi önemli teknoloji şirketleri de etkinliğe katılacak.

6 Eylül – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; UiPath (PATH) ve American Eagle Outfitters (AEO) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – HubSpot (HUBS) analistlerle bir araya geleceği bir Analist Günü düzenleyecek.

TSİ 15.30 – Boston FED Başkanı Susan Collins, New England Konseyi’nde ekonomi ve politika yapımı üzerine bir konuşma yapacak. 

TSİ 21.00 – FED’in eylül ayı Bej Kitap’ı yayımlanacak. 

7 Eylül – Perşembe

Bilanço – DocuSign (DOCU), Guidewire Software (GWRE), Smartsheet (SMAR) ve Planet Labs (PL) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Guardant Health (GH), First Solar (FSLR), Freshworks (FRSH), Synaptics (SYNA) ve Trex Company (TREX) öngörü ve strateji güncellemelerini paylaşacakları yatırımcı etkinlikleri düzenleyecek. Freshworks’ün etkinliği, şirketin yakın zamanda yapay zekâ destekli yeni hizmetlerini tanıtması nedeniyle özellikle ilgi çekici olabilir.

TSİ 22.30 – New York FED Bankası Başkanı John Williams, Bloomberg Piyasa Forumu öncesinde moderatörlü bir tartışmaya katılacak.

TSİ 22.45 – Atlanta FED Bankası Başkanı Raphael Bostic, Broward College tarafından düzenlenen moderatörlü bir söyleşide ekonomik görünüm üzerine bir konuşma yapacak.

8 Eylül – Cuma

Bilanço – Kroger (KR) ve Rent the Runway (RENT) bilanço açıklayacak.

Tüm gün – Roblox (RBLX) iki gün sürecek bir geliştirici konferansı düzenleyecek. 

Tüm gün – Global Net Lease (GNL) hissedarları, Necessity Retail ile (RTL) planlanan birleşme anlaşması için oy kullanacak. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti