Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 4 Aralık Haftası

December 4, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 4 Aralık Haftası

4 Aralık – Pazartesi

Volatilite – Faraday Future Intelligent Electric (FFIE) ve Fisker (FSR) “short (kısa) pozisyonları” yükselmeye devam ediyor. Öte yandan bu haftaki bilançosu öncesinde GameStop (GME) opsiyonlarındaki hacim son günlerde ciddi bir artış gösterdi.

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Gitlab (GTLB) ve Joann (JOAN) ile başlıyor. 

TSİ 18.00 – Ekim ayı fabrika siparişleri verisi açıklanacak. Ekonomistler, bu dönemde 2,6%’lık bir düşüş bekliyor.

5 Aralık – Salı

Bilanço – AutoZone (AZO), Box (BOX), MongoDB (MDB), Toll Brothers (TOL), Nio (NIO) ve J. M. Smucker (SJM) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Planlanan önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Informatica’nın (INFA) Yatırımcı Günü etkinliği, Builders FirstSource’un (BLDR) Yatırımcı Günü, CVS Health’in (CVS) Yatırımcı Günü ve Deluxe Corporation’ın (DLX) Yatırımcı Günü yer alıyor. Analistler ayrıca Shopify’ın (SHOP) Yatırımcı Günü’nü şirket hissesinde potansiyel bir katalizör olarak yakından takip edecek. 

Tüm gün – Microsoft’un (MSFT) üç gün sürecek olan Microsoft Azure + AI Conference etkinliği başlayacak.

TSİ 18.00 – Johnson & Johnson (JNJ), yatırım topluluğu için bir etkinlik düzenleyecek. Etkinlikte yönetim, Yenilikçi Tıp ve MedTech iş kolları ve ilgili segmentlerin ayrıntılı bir incelemesini paylaşacak ve şirketin sürdürülebilir büyüme ve değer sağlamaya yönelik uzun vadeli stratejisini ele alacak.

6 Aralık – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Brown-Forman (BF.A), Campbell Soup (CPB), Chewy (CHWY) ve Sprinklr (CXM) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Delta Air Lines (DAL), Revolve Group (RVLV) ve Rent the Runway (RENT) gibi şirketler, Morgan Stanley Global Consumer and Retail Conference etkinliğinde sunumlar yapacak.

Tüm gün – ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Şehir İşleri Komitesi, Wall Street şirketlerine yönelik yıllık gözetim oturumunu gerçekleştirecek. Tanıklar arasında Wells Fargo (WFC) CEO’su Charles Scharf, Bank of America (BAC) CEO’su Brian Thomas Moynihan, JPMorgan Chase (JPM) CEO’su Jamie Dimon, Citigroup (C) CEO’su Jane Fraser, State Street (STT) CEO’su Ronald O’Hanley, BNY Mellon (BK) CEO’su Robin Vince, Goldman Sachs (GS) CEO’su David Solomon ve Morgan Stanley (MS) CEO’su James Gorman yer alacak.

Tüm gün – Barclays Küresel Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Konferansı, aralarında Intel (INTC), Lyft (LYFT) ve Microsoft yöneticilerinin de bulunduğu bir dizi şirketin sunumlarına sahne olacak. Workday (WDAY) Eş CEO’su Carl Eschenbach etkinliğin açılış konuşmasını yapacak.

Tüm gün – Tüm restoran sektörü McDonald’s’ın (MCD) ABD ve uluslararası pazarlardaki birim gelişimi, dijital girişimler, dördüncü çeyrek trendleri ve şirketin mali görünümüne ilişkin güncellemeleri içermesi beklenen yatırımcı toplantısını izleyecek.

TSİ 18.00 – ExxonMobil (XOM) 2023 Corporate Plan Update isimli bir video konferans etkinliği gerçekleştirecek.

7 Aralık – Perşembe

Bilanço – Günün öne çıkan bilançoları arasında Broadcom (AVGO), Lululemon (LULU), Dollar General (DG), DocuSign (DOCU) ve Guidewire Software (GWRE) yer alıyor. 

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Microsoft’un yıllık genel toplantısı, Domino’s Pizza’nın (DPZ) Yatırımcı Günü, Moderna’nın (MRNA) ESG Yatırımcı Günü, NETGEAR’ın (NTGR) Finansal Analist Günü ve Edwards Lifesciences’ın (EW) Yatırımcı Konferansı yer alıyor.

8 Aralık – Cuma

TSİ 16.30 – Kasım ayı tarım dışı istihdam verileri açıklanacak. Ekonomistler, tarım dışı istihdamın ekim ayındaki 150 binlik seviyesinden kasım ayında 190 bine ulaşmasını bekliyor. ABD’de United Auto Workers grevinin ve Hollywood’daki iş bırakma eylemlerinin sona ermesinin aylık rakamları etkilemesi bekleniyor. İşsizlik oranının sise 3,9%’da sabit kalacağı tahmin ediliyor. 

Yatırımcı Takvimi - 4 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha