Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 30 Ekim Haftası

Ekim 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 30 Ekim Haftası

30 Ekim – Pazartesi

Volatilite – Novavax (NVAX), Fisker (FSR) ve Beyond Meat (BYND) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi. Öte yandan Sportsman’s Warehouse (SPWH) ve Ebix (EBIX) opsiyonlarındaki hacim son günlerde ivme kazandı. 

Tüm hafta – United Auto Workers grevi, sendikanın geçen hafta Ford Motor (F) ile vardığı anlaşmanın ve Stellantis (STLA) ile anlaşmaya varmaya yaklaştığı gelişmelerinin ardından devam ederken, şimdi gözler General Motors’a (GM) çevrildi.  

Bilanço – Bu haftanın bilançoları McDonald’s (MCD), Pinterest (PINS) ve Transocean (RIG) ile başlıyor. 

Tüm gün – Apple (AAPL) “inanılmaz hızlı” olarak tanımladığı bir ürün tanıtımı gerçekleştirecek.

Tüm gün – Broadcom (AVGO) planlanan VMware (VMW) satın alımının bugün tamamlanmasını bekliyor.

TSİ 17.30 – Ekim ayı Dallas FED İmalat Endeksi rakamları açıklanacak.

31 Ekim – Salı

Bilanço – Advanced Micro Devices (AMD), Anheuser-Busch (BUD), Amgen (AMGN), Caesars Entertainment (CZR), Caterpillar (CAT), First Solar (FSLR) ve Pfizer (PFE) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Yatırımcılar katılımcıları arasında AutoNation (AN), AutoZone (AZO) ve Genuine Parts (GPC) gibi isimlerin yer aldığı 47. Annual Automotive Symposium’unu izleyecek. 

TSİ 18.00 – Denbury (DEN) hissedarları, şirketin ExxonMobil’e (XOM) satışını onaylayacak.

Tüm gün – FOMC üyelerinin faiz toplantısı başlayacak. 

1 Kasım – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Airbnb (ABNB), BP (BP), CVS Health (CVS), Dupont (DD), Estee Lauder (EL), Humana (HUM), Mondelez (MDLZ), Norweigan Cruise (NCLH), Qualcomm (QCOM) ve Yum Brands (YUM) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Çinli elektrikli araç üreticileri Nio (NIO), XPeng (XPEV) ve Li Auto, ekim ayı araç teslimatları rakamlarını açıklayacak. Çin’den gelen elektrikli araç üreticilerinin verileri, sektördeki fiyat savaşları nedeniyle yakından izleniyor. 

TSİ 16.45 – Ekim ayı S&P Global ABD İmalat PMI verisi açıklanacak.

Tüm gün – ABD Hazinesi, yeni borçlanma planını duyuracak. Açıklanacak üç aylık yeniden borçlanma planı, ABD Hazinesi’nin genişleyen bütçe açığını finanse etmek için uzun vadeli tahvil satışlarını ne ölçüde artıracağını ortaya çıkaracak.

TSİ 21.00 – FED faiz kararı açıklanacak. Sonrasında FED Başkanı Jerome Powell konuşma yapacak.

2 Kasım – Perşembe

Bilanço – Apple (AAPL), Booking Holdings (BKNG), Carvana (CVNA), Coinbase (COIN), ConocoPhillips (COP), Duke Energy (DUK), Moderna (MRNA), Molson Coors (TAP), Palantir (PLTR) ve Starbucks (SBUX) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Herc Holdings (HRI) ve Constellation Brands’in (STZ) yatırımcı günleri düzenlenecek.

3 Kasım – Cuma

Bilanço – Bloomin Brand (BLMN), CBOE (CBOE), Dominion (D), Fluor (FLR), Monster Beverage (MNST) ve Restaurant Brands (QSR) bilançolarını açıklayacak.

TSİ 15.30 – Ekim ayı istihdam verisi açıklanacak. Ekonomistler ekim ayında 168 bin istihdam sağlandığını ve işsizlik oranının 3,8% oranında olacağını tahmin ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha