Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 3 Nisan Haftası

April 3, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 3 Nisan Haftası

3 Nisan – Pazartesi

Yüksek Volatilite – Hisse fiyatında keskin hareketler gerçekleşme potansiyelini yükseltecek şekilde taliplerden yoğun ilgi gören World Wrestling Entertainment (WWE)’in açığa satışı (kısa pozisyonu) arttı. ChatGPT’den aldığı ilhamla gerçekleşen son rallinin ardından C3.ai (AI)’ın açığa satışlarında da artış kaydedildi. Metropolitan Bank Holding (MCB) ve Chicken Soup for the Soul Entertainment (CSSE)’in opsiyonlu işlem hacmi geçen hafta ani bir yükseliş gösterdi.

Bilanço – Science Applications (SAIC) ve Digital Ally (DGLY), bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

4 Nisan – Salı

Bilanço – MSC Industrial (MSM), Dlocal Limited (DLO), Smart Global (SGH) ve Lindsay (LNN) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Kirkland’s (KIRK)’ın opsiyonlu işlem hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından çift haneli bir hareket potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Etkinlik – Academy Sports and Outdoors (ASO), tarihindeki ilk Analist + Yatırımcı Etkinliği’ne ev sahipliği yapacak. Academy yönetim ekibi bu etkinlikte, perakendecilerin yeni uzun vadeli strateji planını sunacak ve tartışacak.

5 Nisan – Çarşamba

Bilanço – Conagra Brands (CAG), Simply Good Foods (SMPL) ve Seadrill Limited (SDRL) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

Etkinlik – Waste Management (WM), şirketin yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm alanlarındaki yatırımlarının ve büyüme fırsatlarının ele alınacağı sanal bir sürdürülebilirlik yatırımcı günü etkinliği düzenleyecek. Waste Management benzer bir etkinliği son düzenlediğinde şirket hisseleri 5%’i aşan bir ralli gerçekleştirmişti.

Kapanış Sonrası Verileri – Costco (COST) aylık satış rakamlarını açıklayacak ve analistler tüketici talebinde azalma olup olmadığına dair işaretleri yakından takip ediyor olacak.

6 Nisan – Perşembe

Bilanço – Constellation Brands (STZ), Lamb Weston (LW) ve Levi Strauss (LEVI) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlem hacmi, bilanço açıklamasının ardından ClearSign Technologies (CLIR)’in aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor. Hisseler son bilanço açıklamasının ertesi günü 16%’lık bir düşüş kaydetmişti.

TSİ 17.00 St. Louis FED Başkanı James Bullard, ABD ekonomisi ve para politikası ile ilgili bir sunum yapacak. Enflasyon şahini Bullard geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, para politikasının enflasyon üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturmaya devam edebileceğini ifade etmişti.

7 Nisan – Cuma

Tatil – ABD borsaları Kutsal Cuma nedeniyle kapalı olacak.

TSİ 16.30 Borsalar kapalı olsa da mart ayı ABD istihdam verisi açıklanacak. Şubat ayındaki 311 bin ve ocak ayındaki (revize edilmiş) 517 bin seviyesindeki artışların ardından tarım dışı istihdamın bu ay 240 bin artması bekleniyor. ABD işsizlik oranının 3,6% seviyesinde sabit seyrini sürdüreceği görülüyor. Ortalama saatlik kazançların aylık bazda 0,3% artması beklense de yıl bazındaki oranın, şubat ayında gerçekleşen 4,6%’lık artışa kıyasla 4,3%’lük bir artış seviyesinde kalacağı tahmin ediliyor.

Yatırımcı Takvimi - 3 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı