Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 3 Haziran Haftası 

June 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 3 Haziran Haftası 

3 Haziran – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Gitlab (GTLB) ve Science Applications (SAIC) ile başlıyor. 

Tüm gün – Taiwan’da COMPUTEX teknoloji konferansı düzenlenecek. Etkinlikte Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huang, AMD (AMD) CEO’su Lisa Su ve Arm Holdings (ARM) CEO’su Rene Haas’ın konuşmaları yakından izlenecek. Ayrıca Microsoft (MSFT), Intel (INTC) ve Qualcomm (QCOM) yetkilileri de etkinlikte yer alacak. 

Tüm gün – Cisco’nun (CSCO) dört gün sürecek olan Live Global etkinliği Las Vegas’ta başlayacak. CEO Chuck Robbins’in açılış konuşmasını yapacağı etkinlik, analistlerden gelen tepkilerle Cisco hisselerinde bir artışa yol açma geçmişine sahip.

4 Haziran – Salı

Bilanço – Bilançolar Crowdstrike (CRWD), PVH (PVH), Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve Bath & Body Works (BBWI) ile devam ediyor.

Tüm gün – Li-Cycle (LICY) hisseleri, 8’e 1 hisse bölünmesinin ardından işlem görmeye başlayacak.

Tüm gün – Deutsche Bank’ın Paris’te düzenleyeceği Küresel Tüketici Konferansı başlıyor. Kraft Heinz (KHC), Kellanova (K), Sysco (SYY), Procter & Gamble (PG), Starbucks (SBUX) ve Phillip Morris International (PM), etkinlikte yer alacak şirketler arasında öne çıkıyor.

Tüm gün – Snowflake (SNOW) Yatırımcı Günü 2024 etkinliğini düzenleyecek. 

Tüm gün – Super Micro Computer (SMCI) hisseleri, CEO Charles Liang ve diğer üst düzey yöneticilerin konuşma yapacağı BofA Securities 2024 Küresel Teknoloji Konferansı sebebiyle yakından izlenecek.  

5 Haziran – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Lululemon (LULU), Dollar Tree (DLTR), Brown-Forman (BF.A), Campbell Soup (CPB) ve Five Below (FIVE) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Hamilton Lane’in (HLNE) Yatırımcı Günü, US Foods’un (USFD) Yatırımcı Günü, AMC Entertainment (AMC) yıllık genel toplantısı ve Walmart’ın (WMT) yıllık genel toplantısı yer alıyor.

6 Haziran – Perşembe

Bilanço – Samsara (IOT), DocuSign (DOCU), J.M. Smucker (SJM) ve Nio (NIO) bilançosunu açıklayacak.  

TSİ 08.15 – Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. AMB’nin faiz indirimine gitmesi bekleniyor.

7 Haziran – Cuma

Tüm gün – Walmart, geleneksel Friday Associates Celebration etkinliğini düzenleyecek.

Tüm gün – Nvidia’nın 10’a 1 hisse bölünmesi, işlem gününün sonunda faaliyete geçecek.

TSİ 15.30 – Mayıs ayı istihdam verisi açıklanacak. 

Yatırımcı Takvimi - 3 Haziran Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha