Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 29 Ocak Haftası

Yatırımcı Takvimi – 29 Ocak Haftası
Google News Icon Takip Et

29 Ocak – Pazartesi

Volatilite – Bilanço sezonu hız kazanmaya devam ederken, ProKidney (PROK) ve Fisker (FSR) hisselerine yönelik “short (kısa) pozisyonlar” bu hafta artışta. Öte yandan, ABD Adalet Bakanlığı’nın JetBlue Airways (JBLU) birleşmesini engellemesinin ardından Spirit Airlines (SAVE) opsiyonlarındaki hacim yükseldi. 

Bilanço – Yeni haftanın ilk bilançoları bugün Whirlpool (WHR) ve Nucor (NUE) ile başlıyor. 

Tüm gün – Baker Hughes (BKR), İtalya’nın Floransa kentinde yıllık toplantısını gerçekeleştirecek. Etkinlikte Baker Hughes yöneticilerinin yanı sıra Suudi Arabistan Enerji Bakanı da konuşmalar yapacak. 

Tüm gün – Rocket Lab USA (RKLB), Electron roketinin Spire Global ve NorthStar Earth & Space adına hafta sonu fırlatılmasının ardından bir miktar hareket görebilir. Uzay hissesi, 2024’ün ilk haftalarında yaklaşık 9% geriledi.

30 Ocak – Salı

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı salı günü General Motors (GM), UPS (UPS), Sysco (SYY), Pfizer (PFE), Alphabet (GOOGL), Microsoft (MSFT), Starbucks (SBUX), AMD (AMD) ve Mondelez International (MDLZ) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Arcos Dorados (ARCO), Soo Paulo’daki Bradesco BBI Perakende Günleri etkinliğine katılacak. ARCO hisseleri, geçmişte McDonald’s (MCD) franchise operatörünün etkinlikte stratejisini güncellemesinin ardından yükselmişti.

TSİ 18.00 – Spirit Airlines anlaşmasıyla gündemden düşmeyen JetBlue Airways bilanço açıklaması yapacak.

31 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Phillips 66 (PSX), Boieng (BA), Mastercard (MA), MetLife (MET) ve Qualcomm (QCOM), gibi şirketler rakamlarını paylaşacak.

Tüm gün – Spor ekipmanı şirketi Amer Sports, halka arz fiyatlamasının ardından borsada işlem görmeye başlayacak. Finlandiya merkezli şirket, Arc’teryx, Salomon, Wilson, Atomic, Louisville Slugger ve Peak Performance gibi popüler spor markarlarına sahip.

Tüm gün – ImmunoGen (IMGN) ve AbbVie (ABBV) anlaşmasının hissedar oylaması gerçekleşecek. 

TSİ 22.00 – FOMC toplantısının ardından Fed faiz kararını açıklayacak. Piyasalar, merkez bankasının faizleri sabit bırakmasını ve politika görünümünde çok az değişikliğe yer vermesini bekliyor. 

TSİ 22.30 – Fed Başkanı Jerome Powell basın toplantısında konuşacak.

1 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Merck (MRK), Honeywell (HON), Altria (MO), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Meta Platforms (META) ve Royal Caribbean (RCL) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günün yatırımcı etkinlikleri arasında Texas Instruments (TXN) iş güncelleme çağrısı, Oculis’in (OCS) Yeni Nesil Oftalmik İlaç Dağıtımı Zirvesi’nde yapacağı sunum ve PriceSmart (PSMT) ve Amdocs’un (DOCS) için yıllık toplantıları yer alıyor.

2 Şubat – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde ExxonMobil (XOM), Chevron (CVX), AbbVie ve Charter Communications (CHTR) rakamlarını açıklayacak.

TSİ 16.30 – Ocak ayı istihdam verileri açıklanacak. Ekonomistler, aralık ayındaki 210 binlik istihdama kıyasla ocak ayında 180 bin yeni işe alım görmeyi bekliyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha