Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 29 Mayıs Haftası

Yatırımcı Takvimi – 29 Mayıs Haftası
Google News Icon Takip Et

29 Mayıs – Pazartesi

ABD borsaları, “Memorial Day” tatili sebebiyle kapalı.

30 Mayıs – Salı

Volatilite – Akebia Therapeutics (AKBA), Icahn Enterprises (IEP) ve Nikola (NKLA) opsiyonlarındaki hacim genel olarak yüksek seyrediyor. 

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında; HP (HPQ), Hewlett Packard Enterprise (HPE), Ambarella (AMBA) ve Box (BOX) yer alıyor. 

Etkinlik – Tayvan’ın başkenti Taipei’de; yapay zekâ uygulamaları, yeni nesil bağlanabilirlik, hiper gerçeklik, inovasyonlar ve startuplar ve sürdürülebilirlik temalarının öne çıktığı Computex konferansı başlayacak. Etkinliğe Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huand ve Super Micro Computer (SMCI) CEO’su Charles Liang ana konuşmacı olarak katılacak.

TSİ 20.00 – Richmond FED başkanı Thomas Barkin, NABE Monetary Policy and Outlook Webinar öncesi bir konuşma yapacak.

31 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Salesforce (CRM), Crowdstrike (CRWD), Chewy (CHWY) ve Netapp (NTAP) rakamlarını açıklayacak. 

1 Haziran – Perşembe

Bilanço – Bugün; Broadcom (AVGO), Dollar General (DG), Lululemon Athletica (LULU), Dell Technologies (DELL) ve Zscaler (ZS) bilanço açıklayacak. 

Etkinlik – Çinli otomobil üreticileri Li Auto (LI), Nio (NIO) ve XPeng’in (XPEV) teslimat rakamlarının açıklanması bekleniyor. 

2 Haziran – Cuma

Etkinlik – Suudi Arabistan ve Rusya’nın da içinde olduğu OPEC+’ın 4 Haziran’daki politika toplantısı öncesindeki son işlem gününde, petrole yönelik short (kısa) pozisyonlarda yüksek bir seyir görülüyor. 

TSİ 15.40 – ABD mayıs ayı istihdam verisi açıklanacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha