Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 28 Ağustos Haftası

Ağustos 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 28 Ağustos Haftası

28 Ağustos – Pazartesi

Volatilite – Digital World Acquisition (DWAC) opsiyonlarındaki hacim yükseldi. Öte yandan Applied Optoelectronics (AAOI) ve C3.ai (AI) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi.   

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Nordic American Tankers (NAT) ve Baozun (BZUN) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Rush Enterprises’ın (RUSHA) 3’te 2 oranında hisse bölünmesi gerçekleşecek. 

29 Ağustos – Salı

Bilanço – Best Buy (BBY), J.M. Smucker (SJM), PDD Holdings (PDD), Bank of Montreal (BMO), HP (HP), Nio (NIO) ve Bank of Nova Scotia (BNS) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – İki gün sürecek olan “Jefferies Yarı İletken, BT Donanımı ve İletişim Altyapısı Zirvesi”, AEye (LIDR), Juniper Networks (JNPR), Ericsson (ERIC) ve Amdocs (DOX) gibi teknoloji şirketlerinin sunumlarına sahne olacak.

Tüm gün – Üç gün sürecek “Google Next” konferansında Google (GOOG), Wayfair (W), Accenture (ACN) ve Wendy’s’ten (WEN) konuşmacılar yer alacak. Analistler, Google’ın üretici yapay zekâ ürün ve hizmetlerinin kullanım örneklerine odaklanacak.

30 Ağustos – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Salesforce (CRM), Crowdstrike (CRWD), Brown-Forman (BFA) ve Five Below (FIVE) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – İki gün sürecek “Deutsche Bank Teknoloji Konferansı”na; Micron (MU), Logitech International (LOGI), Informatica (INFA), Advanced Micro Devices (AMD), Zoom Video (ZM) ve Western Digital (WDC) gibi şirketler katılacak.

31 Ağustos – Perşembe

Bilanço – Campbell Soup (CPB), Broadcom (AVGO), UBS Group (UBS), VMware (VMW), Dell Technologies (DELL) ve Lululemon (LULU) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.30 – Kişisel tüketim harcamaları verisi açıklanacak. FED’in yeni favori enflasyon ölçütü, temmuzda yıllık 4,1% yükselmişti. 

1 Eylül – Cuma

Tüm gün – Çinli elektrikli araç üreticileri Nio (NIO), XPeng (XPEV) ve Li Auto’nun (LI) ağustos ayı teslimat rakamları açıklanacak. Sektör genelindeki fiyat savaşı nedeniyle Çin’deki elektrikli araç gelişmeleri yakından izleniyor. 

TSİ 15.30 – Ağustos ayı tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha