Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 27 Şubat Haftası

February 27, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 27 Şubat Haftası

27 Şubat – Pazartesi

Volatilite – Offerpad Solutions (OPAD) ve PMV Pharmaceuticals (PMVP) haftaya yüksek hacimli açığa satış (kısa pozisyon) ile başlıyor. Geçen hafta Praxis Precision Medicines (PRAX)’da opsiyonlu işlem hacmi artış gösterdi.

Hisse Kodu Değişiyor – Rent-A-Center (RCII) şirket unvanını Upbound Group olarak değiştirecek ve borsa kodu UPBD olacak.

28 Şubat – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen şirketler: Target (TGT), Bank of Montreal (BMO), AutoZone (AZO), J.M. Smucker (SJM), HP (HP), Coupang (CPNG), Ross Stores (ROST), Rivian Automotive (RIVN). Opsiyonlu işlem hacmi, bilanço açıklamasından sonra AMC Entertainment (AMC) ve Nerdy (NRDY)’nin yukarı veya aşağı yönlü 20% salınım yapabileceğini gösteriyor.

TSİ 16.00 Chevron Corporation (CVX), yıllık yatırımcı günü etkinliğini düzenleyecek. CEO Mike Wirth ve diğer üst kademe yöneticilerin bilgilendirme yapması planlanıyor.

TSİ 20.00 Shutterstock (SSTK) bir yatırımcı günü etkinliği düzenleyecek.

1 Mart – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Lowe’s (LOW), Nio (NIO), Dollar Tree (DLTR), Kohl’s (KSS), Royal Bank of Canada (RBC), Saleforce (CRM), Splunk (SPLK), Snowflake (SNOW). Tupperware Brands (TUP) için havai fişeklerin patlaması muhtemel! Opsiyonlu işlem hacmine göre 20%’den fazla salınım yapabilecek olan TUP, son bilanço açıklamasından sonra 40%’ın üzerinde sert bir düşüş kaydetti.

Elektrikli Araç Sektörü – Çinli otomobil üreticileri Li Auto (LI), Nio (NIO) ve XPeng (XPEV) teslimat raporlarını açıklayacak.

Tesla Yatırımcı Günü – Tesla (TSLA) uzun zamandır beklenen yatırımcı günü etkinliğini düzenleyecek. Analistler Elon Musk ve ekibinin öne çıkaracağı konuların neler olacağı konusunda fısıltılara şimdiden başladı.

Yeni hedefleyebileceği bir pazarın açıklanıp açıklanmayacağı belirsiz olsa da, otomobil üreticisinin geliştirdiği “3. nesil platformun” gelecekte elektrikli araçları ucuzlatması bekleniyor. Elektrikli araç üreticisinin sermaye tahsisi haberlerine ilişkin tedirginliği, bazı yatırımcıların hisse geri alım planı hakkında daha fazla bilgi edinmeye odaklanmasına neden oldu.

2 Mart – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Kroger (KR), Anheuser-Busch InBev (BUD), Best Buy (BBY), Macy’s (M), Six Flags Entertainment (SIX), Costco (COST), Broadcom (AVGO), Dell (DELL). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından C3.ai (AI)’ın aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

3 Mart – Cuma

Bilanço – Hibbett (HIBB) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

Ford Motor – F-150 Lightning üretiminin durdurulmasıyla ilgili olumsuz bir açıklama daha yapması halinde Ford Motor (F) bütün dikkatleri üzerine çekebilir. Ford’un Dearborn, Michigan’da bulunan Rouge Elektrikli Araç Merkezi’nde üretimin en azından hafta sonuna kadar durdurulması bekleniyordu.