Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 27 Mart Haftası

March 27, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 27 Mart Haftası

27 Mart – Pazartesi

Volatilite – Luminar Technologies (LAZR) ve Faraday Future Intelligent Electric (FFIE), yüksek açığa satış (kısa pozisyon) hacmiyle haftaya başlıyor. First Republic Bank (FRC) ve Silvergate Capital (SI)’ın vadeli piyasalardaki opsiyonlu işlem hacmi geçen hafta tekrar yükseldi.

Bilanço – Carnival (CCL) ve PVH (PVH) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Citi, bilanço açıklamasının ardından bir ralli gerçekleştirmesini beklediği Carnival (CCL)’ı “AL” notuyla tavsiye ettiği şirketler arasında gösterdi.

28 Mart – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketlerden bazıları: Lululemon (LULU), McCormick (MKC), Walgreens Boots Alliance (WBA), Micron (MU), Dave & Buster’s Entertainment (PLAY). Better Choice (BTTR)’un vadeli piyasalardaki opsiyonlu işlem hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından şirket hissesinin aşağı veya yukarı yönlü olarak 30% salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Etkinlik – Jefferies eVTOL Zirvesi’nde tüm gözler dikey kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) sektöründe olacak. Etkinlikte boy gösterecek olan şirketlerden bazı şunlar: Blade Air Mobility (BLDE), Vertical Aerospace (EVTL), EHang Holdings (EH), Amprius Technologies (AMPX), Archer Aviation (ACHR), Joby Aviation (JOBY).

TSİ 18.00 ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, banka iflaslarına ilişkin bir duruşma düzenleyecek. ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Martin Gruenberg, FED Başkan Yardımcısı Michael Barr ve ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Nellie Liang duruşmada dinlenecek tanıklar arasında yer alıyor.

29 Mart – Çarşamba

Bilanço – Cintas (CTAS), Paychex (PAYX), RH (RH) ve EVO Payments (EVOP) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketlerden bazıları. Vadeli piyasalardaki opsiyonlu işlem hacmi, Bluebird Bio (BLUE)’nun 18%’lik bir salınım yapabileceğini gösteriyor.

TSİ 19.30 Intel Corporation (INTC), veri merkezi ve yapay zeka segmenti konusunda bilgilendirme yapmak üzere bir yatırımcı web semineri düzenleyecek. Teknoloji devi ayrıca, veri merkezi ürün yol haritasını gözden geçirmeyi de planlıyor.

30 Mart – Perşembe

Bilanço – EVgo (EVGO), BlackBerry (BB), Rumble (RUM) ve Duck Creek Technologies (DCT) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında yer alıyor. Vadeli piyasalardaki opsiyonlu işlem hacmi, Skillz (SKLZ) ve Canoo (GOEV)’nun çift haneli hareket edebileceğine işaret ediyor.

Etkinlik – Ideal Power (IPWR), Aqua Metals (AQMS), Phoenix Motor (PEV), Data I/O (DAIO) ve Flux Power (FLUX) şirketlerinin katılımıyla Maxim Group Elektrikli Araçlar ve Otomotiv Teknolojisi Konferansı düzenlenecek.

TSİ 20.45 Richmond FED Başkanı Thomas Barkin, Virginia CEO’lar Konseyi’nde bir konuşma yapacak.

31 Mart – Cuma

Rapor – Bugün, Tesla (TSLA)’nın 1. çeyrek teslimat raporunu açıklamasından önceki son işlem günü. Son 3 yılda Tesla (TSLA) hisselerinin çeyreklik teslimat rakamlarını bildirdikten hemen sonraki hareketine baktığımızda, düştüğü zamanların yükseldiği zamanlara kıyasla daha fazla olduğunu görüyoruz.

TSİ 16.30 Yakından takip edilen ABD Kişisel Tüketim Harcamaları Endeksi açıklanacak. Şubat ayına ilişkin çekirdek kişisel tüketim harcamalarında yıl bazında 4,7%’lik bir artış bekleyen ekonomistlerin, bir önceki ay gerçekleşen 0,6%’lık artışa kıyasla aylık bazdaki büyüme beklentisi ise 0,4% seviyesinde.

TSİ 23.00 New York FED Başkanı John Williams, Housatonic Community College’da bir konuşma yapacak.

TSİ 01.45 FED Yönetim Kurulu Üyesi Lisa Cook, “ABD Ekonomik Görünüm ve Para Politikası” başlıklı bir konuşma yapacak.

Yatırımcı Takvimi - 27 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı