Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 24 Temmuz Haftası

July 24, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 24 Temmuz Haftası

24 Temmuz – Pazartesi

Volatilite – Vroom (VRM) ve Pagaya Technologies (PGY) opsiyonlarındaki hacim arttı. 

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde NXP Semiconductors (NXP), Domino’s Pizza (DPZ) ve Whirlpool (WHR) bilanço açıklayacak.

Veri gündemi – Circana’nın video oyunu pazarına yönelik verileri hafta sonuna kadar açıklaması bekleniyor. 

Tüm hafta – United Parcel Service (UPS) ile International Brotherhood of Teamsters arasında yaklaşık 340.000 çalışanı kapsayan yeni bir iş sözleşmesi üzerinde yürütülen müzakereler, 31 Temmuz’da sona erecek olan sözleşme öncesinde yakından izlenecek. İşçilerin olası grevi, UPS’in ABD’de tipik bir günde teslim edilen 75 milyon paketin yaklaşık 28%’ini taşıması ve bu paketlerin kabaca işyerleri ve evler arasında eşit olarak bölünmesi nedeniyle geniş ekonomik etkilere sahip.

Tüm gün – Bu hafta herkesin beklediği “Barbenheimer” haftası başladı. Yani Oppenheimer ve Barbie filmleri tüm dünyada vizyona girdi. Bu filmlerin gişe rakamlarının beklentilere ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak Warner Bros (WBD), Comcast (CMCSA), AMC Entertainment (AMC), Cinemark (CNK), IMAX (IMAX) ve Mattel (MAT) gibi hisseleri etkileyebilir. 

25 Temmuz – Salı

Bilanço – Kimberly-Clark (KMB), Microsoft (MSFT), Visa (V), Texas Instruments (TXN), Verizon (VZ), General Electric (GE), Alphabet (GOOGL) ve General Motors (GM) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Etkinlik – Üç gün sürecek olan Mining Disrupt Konferansı Florida’da başlayacak. Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği fuarında, CleanSpark (CLSK) gibi madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin sunumları yer alacak.

26 Temmuz – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Meta Platforms (META), Coca-Cola (KO), Union Pacific (UNP), Boeing (BA), AT&T (T), Chipotle (CMG) ve Thermo Fisher Scientific (TMO) finansal rakamlarını açıklayacak.

TSİ 17.30 – ABD Temsilciler Meclisi, sürücüsüz araçların benimsenmesini hızlandıracak mevzuatı değerlendirmek üzere bir oturum düzenleyecek. “Sürücüsüz Araç Mevzuat Çerçevesi: Güvenliği Artırmak, Yaşamları ve Hareketliliği İyileştirmek ve Çin’i Yenmek” başlıklı oturum, General Motors’un (GM) Cruise’u, Alphabet’in (GOOGL) Waymo’su ve Uber Technologies’i (UBER) yakından ilgilendiriyor. 

TSİ 21.00 – FED, temmuz ayı faiz kararını açıklayacak. FOMC’nin politika faizini 25 baz puan artırarak 5,25%-5,50% aralığına yükseltmesi bekleniyor. Toplantının ardından FED Başkanı Jerome Powell basın toplantısı düzenleyecek.

27 Temmuz – Perşembe

Bilanço – Mastercard (MA), Abbvie (ABBV), McDonald’s (MCD), Comcast (CMCSA), Ford Motor (F), Intel (INTC), TotalEnergies SE (TTE) ve Bristol Myers-Squibb (BMY) bilanço açıklayacak. 

TSİ 8.15 – Avrupa Merkez Bankası (ECB) temmuz ayı faiz kararını açıklayacak. Ekonomistlerin bir kısmı bir faiz artışı daha bekliyor.

28 Temmuz – Cuma

Bilanço – ExxonMobil (XOM), Procter & Gamble (PG), Chevron (CVX) ve Centene (CNC) bilanço açıklayacak. 

TSİ 16.00 – Analistler, Procter & Gamble bilançosunu, tüketici ürünleri sektörü için potansiyel bir hisse fiyatı hareketlendiricisi olarak değerlendiriyor. P&G ile yüksek işlem korelasyonuna sahip hisseler arasında Colgate-Palmolive (CL), Unilever (UL) ve Kimberly-Clark (KMB) yer alıyor.

Yatırımcı Takvimi - 24 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha