Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 24 Nisan Haftası

April 24, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 24 Nisan Haftası

24 Nisan – Pazartesi

Volatilite – Kohl’s (KSS) ve Nordstrom’dan (JWN) gelen negatif bilanço öngörüleri yakından takip edilirken, bu hisselere yönelik kısa pozisyonlar arttı. 

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında Coca-Cola (KO), Whirlpool (WHR) ve Canadian National Railway (CNI) yer alıyor. 

25 Nisan – Salı

Bilanço – Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Visa (V), PepsiCo (PEP), McDonald’s (MCD), Verizon (VZ), General Electric (GE) ve Chipotle (CMG) bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında. 

TSİ 17.00 – Credit Suisse, şirketin güvenlik segmentini ele almak için Cisco ile (CSCO) görüşecek.

26 Nisan – Çarşamba

Bilanço – Teknoloji bilançolarının açıklanmaya devam edeceği çarşamba günü; Meta Platforms (META), Boeing (BA), Humana (HUM), General Dynamics (GD), eBay (EBAY) ve Norfolk Southern (NSC) bilançolarını paylaşacak. 

Etkinlik – Kripto para yatırımcılarının yakından takip edeceği üç günlük CoinDesk Consensus etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte Edward Snowden ve Anthony Scaramucci gibi isimlerin yanı sıra Amazon (AMZN), Google (GOOG), Mastercard (MA), Coinbase Global (COIN) ve Warner Music Group (WMG) üst düzey yöneticileri konuşma yapacak. 

Etkinlik – İngiliz rekabet kurumunun Microsoft’un (MSFT) Activision Blizzard (ATVI) satın alımına yönelik son raporu yayınlaması bekleniyor. 

TSİ 15.00 – Dayanıklı tüketim malları rakamlarının açıklanması bekleniyor. Mart ayında dayanıklı tüketim mallarında 0,9% artış bekleniyor. 

27 Nisan – Perşembe

Bilanço – Amazon (AMZN), Mastercard (MA), Eli Lilly (LLY), Merck (MRK), Caterpillar (CAT), Abbvie (ABBV), Southwest Airlines (LUV) ve Altria (MO) bilanço açıklayacak önemli şirketler arasında. 

Etkinlik – NuVasive (NUVA) ve Globus Medical (GMED) hissedarları planlanan birleşme için oy kullanmak üzere bir araya gelecek. 

28 Nisan – Cuma

Bilanço – Haftanın son gününde Exxon Mobil (XOM), Chevron (CVX) ve Colgate-Palmolive (CL) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.30 – ABD Merkez Bankası’nın favori enflasyon ölçütlerinden olan çekirdek  kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisi açıklanacak. Ekonomistler, mart ayında kişisel tüketim harcamalarında aylık bazda 0,3% ve yıllık bazda 4,5% artış bekliyor. 

Yatırımcı Takvimi - 24 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha