Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 23 Ocak Haftası

January 23, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 23 Ocak Haftası

23 Ocak – Pazartesi

Hareketlilik – Grom Social Enterprises (GROM) ve PaxMedica (PXMD), çok yüksek hacimde açığa satış (kısa pozisyon) etkisiyle dalgalı bir hafta geçirebilir.

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Baker Hughes (BKR), Synchrony Financial (SYF). Opsiyonlu işlem hacmi, Logitech International (LOGI)’ın bilanço açıklamasının ardından aşağı ya da yukarı yönlü olarak 9%’luk bir salınım yapacağına işaret ediyor.

24 Ocak – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: 3M (MMM), Johnson & Johnson (JNJ), Verizon (VZ), Lockheed Martion (LMT), General Electric (GE), F5 (FFIV), Texas Instruments (TXN), Microsoft (MSFT). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Navient (NAVI)’ın aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

25 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklayacak önemli şirketler: AT&T (T), Abbott Labs (ABT), Boeing (BA), IBM (IBM), Tesla (TSLA). Opsiyonlu işlemler, bilançosunu açıklamasının ardından Wolfspeed (WOLF) ve LendingClub (LC)’ın hisse fiyatında çift haneli bir salınım yaşanacağını gösteriyor.

TSİ 00.30 Plug Power (PLUG) bir iş güncelleme değerlendirmesi yapacak.

TSİ 01.00 Nikola (NKLA), heyecan verici hidrojen çözümü olarak nitelendirdiği çalışmasını bir basın toplantısıyla duyuracak. Etkinlikte Nikola Tre FCEV aracı (yakıt hücreli elektrikli araç) ile sürüş yapılabilecek ve yeni mobil yakıt ikmal treyleri görücüye çıkacak.

TSİ 01.30 Tesla (TSLA) dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından bilanço değerlendirmesi yapacak. Rivian Automotive (RIVN), Nikola (NKLA), Lucid Group (LCID), Lordstown Motors (RIDE), Sono Group (SEV) ve Canoo (GOEV) kazanç gününde elektrikli araç liderine uyum sağlayan otomotiv hisseleri arasında. Elon Musk ve şirketinden gelen açıklamalara bağlı olarak bazı hisselerde fiyat dalgalanmalarına karşı dikkatli olunmalı.

26 Ocak – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Comcast (CMCSA), American Airlines (AAL), Dow (DOW), Intel (INTC), Comcast (CMCSA), Mastercard (MA), Tractor Supply (TSCO), Visa (V). Opsiyonlu işlem hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından Mobileye Global (MBLY)’ın aşağı ya da yukarı yönlü olarak 16%’lık bir salınım yapacağına işaret ediyor.

TSİ 01.00 Intel (INTC) bilanço değerlendirmesi yapacak. Analistler bu güncellemeyi, teknoloji sektöründe bu hafta için bilgilendirmenin ayrıntılarına ve tonuna bağlı olarak hisse fiyatını en çok hareket ettirebilecek gelişmelerden biri olarak görüyor. Intel yönetiminin Çin’deki çip üretimini artırma yönünde herhangi bir planları olmadığını doğrulaması halinde Tower Semiconductor (TSEM) hisseleri de bir miktar hareket görebilir.

27 Ocak – Cuma

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Chevron (CVX), American Express (AXP), Colgate-Palmolive (CL).

Yatırımcı Takvimi – 23 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı