Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 23 Ekim Haftası

October 23, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 23 Ekim Haftası

23 Ekim – Pazartesi

Volatilite – Groupon (GRPN), Zynex (ZYXI) ve C3.ai (AI) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi. Öte yandan elektrikli araç üreticileri Tesla (TSLA) ve Nikola (NKLA) opsiyonlarındaki hacim son günlerde ivme kazandı. 

Tüm hafta – United Auto Workers grevi, bu hafta da otomobil sektörü üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek. UAW Ford Motor (F), General Motors (GM) ve Stellantis’e (STLA) karşı yeni grev çağrısı yapabaileceğini söyledi. 

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Packaging Corporation of America (PKG) ve Brown & Brown (BRO) ile başlıyor. 

Tüm gün – Stellantis, ticari işlere artan odağının bir parçası olarak her marka için tamamen yenilenmiş bir van serisi tanıtacak. Yeni seride ikinci nesil sıfır emisyonlu güç aktarma organları, hidrojen çözümleri, tam bağlanabilirlik ve üst düzey otonom sürüş destek sistemleri yer alacak.

24 Ekim – Salı

Bilanço – Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Visa (V), Coca-Cola (KO), Texas Instruments (TXN), General Motors (GM) ve General Electric (GE) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Küresel PMI verileri açıklanacak. Yatırımcılar özellikle ABD hizmetler PMI’ını yakından izleyecek.

Tüm gün – RobinHood’un (HOOD) iki gün sürecek olan etkinliği New York’ta başlayacak. Etkinliğe Stanley Druckenmiller, Paul Tudor Jones II ve OpenAI’ın Sam Altman’ı gibi isimler katılacak. 

TSİ 15.00 Anthropic ortak kurucusu Jared Kaplan, Bloomberg Technology Zirvesi’nde bir konuşma yapacak. Kısa bir süre önce Amazon (AMZN) yapay zekâ girişimine 4 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. 

TSİ 22.00 – Oracle (ORCL) Snapdragon Zirvesi kapsamında inovasyon planları hakkında bilgiler verecek. 

25 Ekim – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Meta Platforms (META), T-Mobile US (TMUS), Thermo Fisher Scientific (TMO), Boeing (BA) ve General Dynamics (GD) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Capri Holdings (CPRI) hissedarları, Tapestry’nin (TPR) şirketi satın alma teklifini oylayacak.

26 Ekim – Perşembe

Bilanço – Amazon, Mastercard (MA), Merck (MRK), Intel (INTC), Altria (MO), Chipotle (CMG), Northrop Grumman (NOC) ve United Parcel Service (UPS) finansal rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 14.45 – Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. ECB’nin Temmuz 2022’den bu yana yaptığı 450 baz puanlık artışların ardından faizleri sabit bırakması bekliyor.

TSİ 21.00 – ABD üçüncü çeyrek gayri safi yurtiçi hasıla verisi açıklanacak. ABD ekonomik büyümesinde 4,1%’lik bir artış bekleniyor. 

27 Ekim – Cuma

Bilanço – ExxonMobil (XOM), Chevron (CVX), Abbvie (ABBV) ve Charter Communications (CHTR) bilançolarını açıklayacak.

TSİ 15.00 – Michigan Üniversitesi tüketici güveni rakamlarını yayınlayacak. 

Yatırımcı Takvimi - 23 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha