Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 22 Ocak Haftası

January 22, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 22 Ocak Haftası

22 Ocak – Pazartesi

Volatilite – Virgin Galactic (SPCE) ve EVgo (EVGO) hisselerine yönelik “short (kısa) pozisyonlar” bu hafta artışta. Öte yandan, ABD Adalet Bakanlığı’nın Spirit Airlines (SAVE) ve JetBlue Airways (JBLU) birleşmesini engellemesinin ardından bu hisselerin opsiyonlarındaki hacim yükseldi. Havayolu sektörüne yönelik düzenleyici baskı Hawaiian Holdings (HA) ve Alaska Airlines (ALK) anlaşmasına da gölge düşürüyor. 

Merkez bankaları faaliyetleri – Japonya Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve Kanada Merkez Bankası bu hafta faiz kararlarını açıklayacak. ABD’de ise FOMC’nin faiz toplantısı 30 Ocak’ta başlayacak. 

Bilanço – Yeni haftanın ilk bilançoları bugün Brown & Brown (BRO), United Airlines Holdings (UAL) ve Zions Bancorporation (ZION) ile başlayacak. 

Tüm gün – BJ’s Restaurants (BJRI), Xponential Fitness (XPOF) ve First Watch Restaurant Group (FWRG) Jefferies Tüketici Zirvesi’ne katılacak. 

23 Ocak – Salı

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı salı günü Johnson & Johnson (JNJ), Procter & Gamble (PG), Netflix (NFLX), Verizon Communications (VZ), Texas Instruments (TXN), General Electric (GE) ve Lockheed Martin (LMT) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – EngageSmart (ESMT) hissedarları, Vista Equity’nin satın alma teklifini oylayacak. 

24 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Tesla (TSLA), Abbott Laboratories (ABT), IBM (IBM), AT&T (T), General Dynamics (GD), Las Vegas Sands (LVS) ve CSX (CSX) gibi şirketler rakamlarını paylaşacak.

Tüm gün – Nasdaq kısa pozisyonlara ilişkin bir güncelleme yayımlayacak. 

TSİ 20.00 – Jack in the Box (JACK) 2024 Yatırımcı Günü etkinliğinde üst yönetimin sunumları yer alacak. 

TSİ 01.00 – Tesla bilanço açıklaması yapacak. CEO Elon Musk’ın 2024 üretim beklentileri ve marj görünümünün yanı sıra ortalama satış fiyatlarındaki düşüşe yönelik yorumları sebebiyle söz konusu bilanço elektrikli araç sektörü tarafından yakından izlenecek. Son iki yılda Tesla’nın bilançosuyla en yakın korelasyonu gösteren hisseler arasında Rivian Automotive (RIVN) ve Polestar Automotive (PSNY) yer alıyor. 

25 Ocak – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Visa (V), Intel (INTC), Comcast (CMCSA), Union Pacific (UNP), American Airlines Group (AAL) ve Southwest Airlines (LUV) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günü yatırımcı günü etkinlikleri arasında Walgreens Boots Alliance (WBA), Spire (SR), Jabil (JBL) ve Post Holdings (POST) gibi şirketler öne çıkıyor.

TSİ 10.15 – Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak.

TSİ 16.30 – ABD aralık ayı dayanıklı mal siparişleri verisi açıklanacak. Ekonomistler, siparişlerde 0,5% artış öngörüyor. 

26 Ocak – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde American Express (AXP), Colgate-Palmolive (CL), Norfolk Southern (NSC) ve Autoliv (ALV) rakamlarını açıklayacak.

TSİ 16.30 – Çekirdek enflasyon (TÜFE) rakamları açıklanacak. Ekonomistler, aylık bazda çekirdek enflasyon rakamlarında 0,2%, yıllık bazda 2,9% artış bekliyor. 

Yatırımcı Takvimi - 22 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha