Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 22 Mayıs Haftası

Yatırımcı Takvimi – 22 Mayıs Haftası
Google News Icon Takip Et

22 Mayıs – Pazartesi

Volatilite – Yakın dönemde “short pozisyonları (açık pozisyon)” artması beklenen isimler arasında Digimarc (DMCR), Cabaletta Bio (CABA), Celsius Holdings (CELH), Zentalis Pharma (ZNTL) ve AppLovin (APP) yer alıyor. Mullen Automotive (VRM) ve Rain Oncology (RAIN) opsiyonlarındaki hacim genel olarak yüksek seyrediyor. 

Bilanço – Global-E Online (GLBE) ve Zoom Video (ZM) bugün bilanço açıklaması beklenen şirketler arasında. 

TSİ 15.30 – St. Louis FED Başkanı James Bullard, American Gas Association 2023 Financial Forum etkinliğinde ABD ekonomisi ve para politikalarına yönelik bir konuşma yapacak.

23 Mayıs – Salı

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında; Lowe’s (LOW), Intuit (INTU), BJ’s Wholesale (BJ), AutoZone (AZO), Dick’s Sporting Goods (DKS), Palo Alto Networks (PANW) ve Williams-Sonoma (WSM) yer alıyor. 

Etkinlik – Microsoft’un (MSFT) üç günlük geliştiriciler konferansı başlayacak. Konferansta Microsoft’un yeni ürün ve hizmet planlarının yanı sıra, Nvidia’nın (NVDA) yeni yapay zekâ girişimleri ve Microsoft Azure üzerinde çalışacak NVIDIA Omniverse Cloud hakkında bilgiler verilecek.

24 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Bank of Montreal (BMO), Kohl’s (KSS), Analog Devices (ADI), Nvidia (NVDA), Snowflake (SNOW) ve American Eagle Outfitters (AEO) rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 21.00 – FOMC’nin nisan ayı toplantısına ilişkin tutanaklar yayınlanacak.

TSİ 00.00 – Nvidia, bilanço açıklaması yapacak. 

25 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bugün Royal Bank of Canada (RY), Best Buy (BBY), Dollar Tree (DLTR), Ralph Lauren (RL), Autodesk (ADSK) ve Costco (COST) bilanço açıklayacak. 

TSİ 17.15 – Ford (F) CEO’su Jim Farley, Morgan Stanley’nin Sustainable Finance Summit etkinliğinde, küresel olarak elektrikli araç geçişine yönelik fırsatlar ve zorluklardan bahsedecek.

Etkinlik – McDonald’s (MCD) yıllık toplantısı düzenlenecek. 

26 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son gününde Big Lots (BIG) bilanço açıklayacak. 

Etkinlik – JPMorgan (JPM) CEO’su Jamie Dimon, Jeffrey Epstein davasındaki bir mağdur ve ABD Virdin Adaları hükümeti tarafından açılan davalarda ifade verecek. 

TSİ 16.00 – Nisan ayı dayanıklı mal siparişleri verisi açıklanacak. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha