Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 20 Şubat Haftası

February 20, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 20 Şubat Haftası

20 Şubat – Pazartesi

Tatil –  ABD borsaları, Presidents’ Day resmi tatili sebebiyle kapalı olacak.

21 Şubat – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Walmart (WMT), Home Depot (HD), Molson Coors (TAP), Caesars Entertainment (CZR), Palo Alto Networks (PANW). Opsiyonlu işlemler, bilançosunu açıklamasının ardından Coinbase Global (COIN)’ın aşağı ya da yukarı yönlü +20%’lik bir salınım yapacağına işaret ediyor. Bilanço günü itibarıyla Walmart (WMT) ile en sıkı ticari ilişkilere sahip olan perakende şirketi Dollar General (DG). Ayrıca Lowe’s (LOW) da Home Depot (HD) ile yakından ilişkili.

22 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Stellantis (STLA), Baidu (BIDU), TJX Companies (TJX), eBay (EBAY), Nvidia (NVDA), Etsy (ETSY). Elektrikli araç sektöründe bilançosu en merakla beklenen isim, opsiyonlu işlem hacmine göre bilançosunu açıklamasının ardından hisse fiyatında 15%’lik bir salınım görecek olan Lucid Group (LCID).

Karar – Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA)’nun Activision Blizzard (ATVI)-Microsoft (MSFT) anlaşmasını karara bağlama süresi bugün doluyor.

TSİ 22.00 Açıklanacak olan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanakları yakından takip edilecek ve mart ayında 50 puanlık faiz artışı olasılığına dair ipuçlarına bakılacak.

23 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Alibaba (BABA), Wayfair (W), Booking Holdings (BKNG), Moderna (MDNA), Domino’s Pizza (DPZ), Keurig Dr Pepper (KDP). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Block (SQ) ve Carvana (CVNA)’nın aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

Konuşma – FED üyeleri Raphael Bostic ve Mary Daly’nin bir konuşma yapması planlanıyor.

TSİ 15.30 Analistler, Alibaba (BABA)’nın bilanço raporunun Çin teknoloji sektöründe bir dalgalanma oluşturabileceğine inanıyor.

TSİ 16.30 ABD Ticaret Bakanlığı 4. çeyrek GSYİH verisinin ikinci bölümünü açıklayacak. Daha önce GSYİH’nin 2,9% oranında artacağını öngören Bank of America, artış oranı tahminini 3,0% olarak güncelledi.

24 Şubat – Cuma

Bilanço – EOG Resources (EOG), bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlemlere göre 17%’lik bir salınım yapacak olan Taboola (TBLA) da bilançosunu açıklayacak.

TSİ 16.30 Açıklanacak olan ÜFE çekirdek fiyat endeksinin enflasyon gözlemcilerini sarsma olasılığı var. Bank of America, enflasyonun hem aylık (+0,5%) hem de yıllık (+4,5%) bazda yükseleceğini tahmin ediyor.

Yatırımcı Takvimi - 20 Şubat Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı