Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 20 Mayıs Haftası 

May 20, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 20 Mayıs Haftası 

20 Mayıs – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Palo Alto Networks (PANW), Li Auto (LI) ve Zoom Video (ZM) ile başlıyor. 

Tüm gün – Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH) 2024 Yatırımcı Günü etkinliğini düzenleyecek.  

Tüm gün – Dell’in (DELL) dört gün sürecek olan Dell World etkinliği Las Vegas’ta başlıyor.

Tüm gün – Dört gün sürecek olan Gelişmiş Temiz Ulaşım Fuarı, Las Vegas Kongre Merkezi’nde başlayacak. Ryder (R) CEO’su Robert Sanchez etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirecek. Ayrıca Nikola (NKLA) da amaca yönelik üretilmiş sıfır emisyonlu Sınıf 8 kamyonlarını sergileyecek. Elektrikli veya yakıt hücreli kamyonlarını tanıtacak diğer şirketler arasında Cummins (CMI), Ford (F), General Motors (GM), GreenPower Motors (GP), Honda (HMC), Hyzon Motors (HYZN), Lion Electric (LEV), Rivian Automotive (RIVN), Stellantis (STLA) ve Workhorse Group (WKHS) gibi isimler yer alıyor.

21 Mayıs – Salı

Bilanço – Lowe’s Companies (LOW), Autozone (AZO), Toll Brothers (TOL) ve XPeng (XPEV) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Celularity (CELU), plasental teknoloji platformu ve klinik geliştirme hattındaki ilerleme ve gelişmeleri ve ticari gelişmiş biyomalzeme işine yönelik gelecekteki büyüme beklentilerini sergilemek için bir Yatırımcı ve Analist Ar-Ge Günü düzenleyecek.

Tüm gün – İki gün sürecek olan JP Morgan Global TMT Konferansında Block’tan (SQ) Jack Dorsey, Datadog (DDOG) CEO’su Olivier Pomel, T-Mobile (TMUS) CEO’su Mike Sievert ve Snap (SNAP) CEO’su Evan Spiegel açılış konuşmaları yapacak. Sunum yapması beklenen diğer şirketler arasında IMAX (IMAX), Arista Network (ANET), Mattel (MAT), Comcast (CMCSA), Verizon (VZ), C3.ai (AI), Reddit (RDDT) ve Coinbase Global (COIN) yer alıyor.

Tüm gün – IBM (IBM) Think 2024 etkinliğini düzenleyecek. Açılış konuşmasında, yapay zekâ ve hibrit bulut ile iş ölçeklendirme konuları ele alınacak.

Tüm gün – Microsoft (MSFT), geliştiriciler için her yıl düzenlediği Microsoft Build etkinliğini Seattle’da gerçekleştirecek. Etkinlikte, Windows’un arka planda yapay zekâ çalıştırmasına izin vermek için yeni nesil NPU donanımını kullanan bir dizi özellik içermesi beklenen AI Explorer ile üretici yapay zekâ ana odak noktası olacak. 

Tüm gün – Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, New York Fed Başkanı John Williams ve Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic gün boyunca düzenlenecek etkinliklerde konuşmalar yapacak.

22 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Nvidia (NVDA), TJX Companies (TJX), Analog Devices (ADI), Target (TGT) ve Snowflake (SNOW) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Sysco’nun (SYY) Yatırımcı Günü, MSA Safety’nin (MSA) Yatırımcı Günü ve Scholar Rock Holding’in (SRRK) Yatırımcı Günü yer alıyor. Ayrıca Amazon (AMZN), Hertz Global (HTZ) ve Nordstrom (JWN) gibi isimlerin de planlanan yıllık toplantıları var.

TSİ 21.00 – Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), 1 Mayıs’ta düzenlenen toplantının tutanaklarını yayımlayacak.

TSİ 00.00 – Nvidia, bilanço konferansını düzenleyecek. Şirket, son bilanço gününde 16% ralli yaparken, Nvidia ile en yakın korelasyona sahip isimler arasında Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM), Micron (MU) ve ASE Technology (ASX) yer alıyor. 

23 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Intuit (INTU), Medtronic (MDT), Toronto-Dominion Bank (TD), Ralph Lauren (RL) ve Workday (WDAY) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – ABD’li perakendeci Wayfair (W) ilk fiziksel mağazasının açılışını yapacak.

24 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Booz Allen Hamilton (BAH) ve Buckle (BKE) bilançosunu açıklayacak.

TSİ 17.00 – Michigan Tüketici Güven Endeksi sonuçları açıklanacak.

Yatırımcı Takvimi - 20 Mayıs Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha