Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 20 Mart Haftası

March 20, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 20 Mart Haftası

20 Mart – Pazartesi

Volatilite – Hyzon Motors (HYZN) ve Workhorse Group (WKHS), en yüksek açığa satış (kısa pozisyon) oranına sahip hisseler listesinin üstlerinde yer alıyor. Yatırımcılar Credit Suisse (CS)’in iflastan kurtulacağı yönünde işaretler aldığından, geçen hafta bankanın opsiyonlu işlem hacmi sert şekilde yükseldi.

Etkinlik – Nvidia (NVDA) sabırsızlıkla beklenen GTC etkinliğine ev sahipliği yapacak. 4 gün sürecek olan etkinlikte, Nvidia’nın; üretimsel yapay zeka, metaverse, büyük dil modelleri, robotik, bulut bilişim ve diğer alanlarda kaydettiği son gelişmelerin ele alınması bekleniyor. Açılış konuşmasını CEO Jensen Huang yapacak. Nvidia (NVDA) hisseleri, son 5 yılın 4’ünde GTC etkinliğini izleyen hafta ralli gerçekleştirmişti. ❗️

21 Mart – Salı

Bilanço – Tencent Music (TME), On Holdings (ONON), Nike (NKE) ve GameStop (GME) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında! Nike ile yüksek seviyede ticari ilişkisi bulunan şirketler arasında Under Armour (UAA), Foot Locker (FL), Skechers (SKX), Lululemon (LULU) ve Çin bağlantısı sebebiyle Starbucks (SBUX) da var. GameStop (GME)’un opsiyonlu işlem hacmi, bilançonun açıklanmasının ardından perakendeci için 15%’lik bir dalgalanmaya işaret ediyor. GameStop hisselerinin son bilanço açıklamasıyla birlikte 11%’lik bir ralli yapmış olması dikkat çekiyor.

TSİ 17.30 Adobe (ADBE), Las Vegas’ta bulunan Adobe Summit’te finans analistleri ve yatırımcılarının katılacağı bir Soru-Cevap etkinliği düzenleyecek.

22 Mart – Çarşamba

Bilanço – Baozun (BZUN), Winnebago (WGO), Petco (WOOF), Ollie’s Bargain Outlet Holdings (OLLI), EVgo (EVGO), Hyzon Motors (HYZN), Cassava Sciences (SAVA), KB Home (KBH) ve Chewy (CHWY) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

TSİ 22.00 FED, faiz oranları konusunda bir açıklama yapacak. ❗️

TSİ 22.30 FED Başkanı Jerome Powell bir basın toplantısı düzenleyecek. ❗️

23 Mart – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketlerden bazıları: Accenture (ACN), Darden Restaurants (DRI), General Mills (GIS). Opsiyonlu işlem hacmi, bilanço açıklamalarının ardından Ayro (AYRO) ve Ouster (OUST)’in aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacaklarını gösteriyor.

TSİ 19.00 Chevron Corporation (CVX), Chevron New Energies Başkanı Jeff Gustavson’un katılımıyla gayriresmi bir sanal sohbet düzenleyecek. Şirket, etkinlik için bireysel yatırımcılardan soru almak ve gelen soruları yanıtlamak için oluşturdukları platformun hazır olduğunu duyurdu.

24 Mart – Cuma

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketlerden biri de Hibbett (HIBB).

Etkinlik – Nevro (NVRO) yöneticileri, “Wells Fargo Medtech Innovation Spotlight Call Series” etkinliğine katılacak.

Yatırımcı Takvimi - 20 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı