Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 20 Kasım Haftası

November 20, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 20 Kasım Haftası

20 Kasım – Pazartesi

Volatilite – Beyond Meat (BYND) ve Faraday Future Intelligent Electric (FFIE) “short (kısa) pozisyonları” yükselmeye devam ediyor. Öte yandan MorphoSys AG (MOR) ve Ebix (EBIX) opsiyonlarındaki hacim son günlerde ivme kazandı. 

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Zoom Video (ZM) ve Bellring Brands (BRBR) ile başlıyor. 

Tüm gün – Çin’de Guangzhou Auto Show bu hafta bir dizi otomobil üreticisinin yeni modellerine sahne olacak. BMW, Mercedes-Benz, Audi, Volvo, Toyota Motor (TM), Honda Motor (HMC) ve Nissan’ın (NSANY) yanı sıra yerel otomobil üreticileri Nio (NIO), Li Auto (LI) ve Xpeng’in (XPEV) konsept araçlarını tanıtması bekleniyor. 

TSİ 19.20 – Etsy (ETSY) üst düzey yöneticileri New York’taki Needham Consumer Tech etkinliğine katılacak.

21 Kasım – Salı

Bilanço – Nvidia (NVDA), Lowe’s (LOW), Medtronic (MDT), Analog Devices (ADI), Autodesk (ADSK), Best Buy (BBY), Dick’s Sporting Goods (DKS), Burlington Stores (BURL), HP (HPQ), Baidu (BIDU), Nordstrom (JWN) ve Jack in the Box (JACK) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – MDU Resources Group (MDU) New York Menkul Kıymetler Borsası’nda bir yatırımcı günü etkinliği düzenleyecek. Şirket yönetimi, şirketin faaliyet stratejisi ve mali görünümüyle ilgili güncellemeler sunacak.

TSİ 22.00 – FED, FOMC’nin kasım ayı toplantısına ilişkin tutanakları yayımlayacak.

TSİ 01.00 – Nvidia bilanço açıklaması yapacak. Tarihsel olarak Marvell Technology (MRVL), Nvidia’nın bilanço açıkladığı günler şirket hissesiyle en yakın hareket eden hisse oldu.

22 Kasım – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Deere (DE) finansal rakamlarını açıklayacak. 

23 Kasım – Perşembe

Tüm gün – ABD borsaları, Şükran Günü tatili sebebiyle kapalı olacak. 

24 Kasım – Cuma

Tüm gün – ABD’de Black Friday alışveriş etkinliği başlayacak. Perakende devleri Walmart (WMT), Target (TGT), Costco (COST), Best Buy, Dick’s Sporting Goods ve Macy’s (M) söz konusu etkinlikte sundukları indirimler ve kampanyalar sebebiyle yakından izlenecek isimler olacak. Deloitte yıllık raporunda perakende satışların kasım-ocak aralığında 3,5% ile 4,6% aralığında artarak 1,54 milyar dolar ile 1,56 milyar dolara ulaşmasını bekliyor. 

Tüm gün – 25-26 Kasım’daki OPEC toplantısından önceki son işlem günü. Yatırımcılar Suudi Arabistan ve Rusya’nın gönüllü üretim ve ihracat kesintilerini 2024 yılına kadar uzatıp uzatmayacağını izleyecek.

Tüm gün – Broadcom (AVGO) ve VMware’in (WM) birleşme anlaşmasından vazgeçebileceği son gün. Şirketler, yatırımcılar ve analistler tarafından yakından izlenecek.

TSİ 21.00 – ABD borsaları, Şükran Günü sebebiyle erken kapanacak. 

Yatırımcı Takvimi - 20 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha