Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 19 Şubat Haftası 

Şubat 19, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 19 Şubat Haftası 

19 Şubat – Pazartesi

ABD borsaları, Presidents’ Day tatili nedeniyle kapalı olacak. 

20 Şubat – Salı

Volatilite – Haftanın ilk işlem gününde Fisker (FSR), Beyond Met (BYND) ve C3.ai (AI), en yüksek “short (kısa) pozisyonlar” ilgisini gören hisseler olmaya devam ediyor. Öte yandan Digital World Acquisition (DWAC) ve SunPower (SPWR) opsiyonlarındaki hacim de yükselişte. 

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Walmart (WMT), Home Depot (HD), Caesars Entertainment (CZR), Palo Alto Networks (PANW) ve MedTronic (MDT) ile başlıyor. 

TSİ 18.00 – Coca-Cola (KO) CEO’su James Quincey CAGNY Konferansı’nda bir konuşma yapacak.

TSİ 21.00 – AMD (AMD) CTO’su Mark Papermaster sanal ortamda düzenlenecek olan Arete yatırımcı etkinliğinde bir sunum yapacak. 

21 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Nvidia (NVDA), Analog Devices (ADI), Etsy (ETSY), Rio Tinto (RIO) ve Marathon Oil (MRO) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Healthpeak Properties (PEAK) hissedarları, Physicians Realty Trust (DOC) birleşme anlaşmasını oylayacak.

TSİ 22.00 – Fed’in 30-31 Ocak toplantısına ilişkin tutanaklar yayınlanacak.

TSİ 01.00 – Nvidia bilanço çağrısı gerçekleşecek. Yatırımcılar, yapay zekâ ekosistemine yönelik daha fazla ayrıntı, ABD hükümetinin kısıtlamaları yürürlüğe girerken Çin güncellemesi ve yeni “geçici çözüm” çiplerin (H20, L20, L2 ve 4090D) piyasaya sürülmesiyle ilgili son gelişmeleri izliyor olacak. Opsiyonlar, bilanço açıklamasının ardından hisse fiyatlarında 7%’lik bir dalgalanmaya işaret ediyor. Şirket bilançosunun ardından Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM), Lam Research (LRCX) ve ASML Holding (ASML), Nvidia ile en sıkı korelasyona sahip üç teknoloji hissesi olarak öne çıkıyor. 

22 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; PG&E (PCG), Dominion Energy (D), Moderna (MRNA), Intuit (INTU) ve Booking Holdings (BKNG) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günün önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Amgen’in (AMGN) güncelleme etkinliği ile Sonoco Products (SON) ve Intapp’in (INTA) Yatırımcı Günü etkinlikleri öne çıkıyor. 

Tüm gün – Textainer Group (TGH) hissedarları, altyapı fonu Stonepeak’in 1,2 milyar dolarlık satın alma teklifini oylayacak.

Tüm gün – Meta Platforms (META) hissedarları, ilk temettü ödemelerini alacak.

TSİ 16.35 – Ford (F) CFO’su Navin Kumar, Barclays Industrials Konferansı’nda bir konuşma yapacak. 

TSİ 22.00 – Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker, Delaware Üniversitesi Ekonomik Eğitim Merkezi’nde ekonomik görünüme ilişkin bir konuşma yapacak.

TSİ 01.00 – Fed Guvernörü Lisa Cook, Julis-Rabinowitz Yıllık Konferansı’nda kısa ve uzun vadeli belirsizlik kaynakları üzerine bir konuşma yapacak.

TSİ 01.00 – Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, NEO Community Conversations etkinliğinde ekonomik trendler ve görünüme ilişkin açıklamalar yapacak. 

23 Şubat – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Warner Bros Discovery (WBD), Bloomin’ Brands (BLMN) ve Ameren (AEE) rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Walmart’ın hissesi 3’e 1 bölünecek.

Tüm gün – Circana ABD’de ocak ayı video oyun sonuçlarını paylaşacak. Geçen yıl ülke genelinde video oyun satışları 1% artarak 57,1 milyar dolara yükselmişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti