Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 19 Haziran Haftası

Haziran 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 19 Haziran Haftası

19 Haziran – Pazartesi

ABD borsaları, Juneteenth Tatili sebebiyle kapalı.

20 Haziran – Salı

Volatilite – Nikola (NKLA) ve Mullen Automotive (MULN) opsiyonlarındaki hacim genel olarak yüksek seyrediyor. Öte yandan Zynex (ZYXI) ve Arhaus (ARHS) “short pozisyonları (açığa satışlar)” arttı. 

Bilanço – FedEx (FDX) ve La-Z-Boy (LZB) bugün bilanço açıklayacak.

Etkinlik – Tüketici harcamalarına ilişkin eğilimlerin ele alınacağı Jefferies Consumer Konferansı düzenlenecek. Etkinlikte Walmart (WMT), First Watch Group (FWRG), Dutch Bros (BROS) ve Shake Shack (SHAK) gibi şirketlerin sunumlar yapması bekleniyor.

21 Haziran – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; KB Home (KBH), Winnebago (WGO) ve Steelcase (SCS) rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 15.00 – Dollar Tree (DLTR), yatırımcı konferansı düzenleyecek. Etkinlikte üst düzey yetkililerle bir soru-cevap da yapılacak. 

TSİ 17.00 – FED Başkanı Jerome Powell, FED’in yılda iki kez para politikası raporuna ilişkin yasa yapıcıları bilgilendirdiği Finansal Hizmetler Komitesi’nde konuşacak.

TSİ 17.30 – Intel (INTC) şirketin çelik döküm modeliyle ilgili güncelleme sunacağı bir yatırımcı konferansı düzenleyecek.

22 Haziran – Perşembe

Bilanço – Bugün; Accenture (ACN), Darden Restaurants (DRI) ve FactSet Research (FDS) bilanço açıklayacak. 

Etkinlik – MongoDB (MDB), NRG Energy (NRG), Fastly (FSLY), Samsara (IOT) ve DexCom (DXCM) gibi şirketler yatırımcı etkinlikleri düzenleyecek.

Etkinlik – OpenAI CEO’su Sam Altman, Rocket Lab (RKLB) CEO’su Peter Beck, Amazon (AMZN) AWS CEO’su Adam Selipsky ve Airbnb (ABNB) CEO’su Brian Chesky’nin konuşmacı olarak katılacağı Bloomberg Teknoloji Zirvesi düzenlenecek. 

TSİ 17.00 – FED Başkanı Jerome Powell ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde konuşacak. 

23 Haziran – Cuma

Bilanço – CarMax (KMX) bilanço açıklayacak. 

TSİ 20.40 – Cleveland FED Başkanı Loretta Mester bir politika zirvesinin kapanış konuşmasını yapacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti