Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 18 Eylül Haftası

September 18, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 18 Eylül Haftası

18 Eylül – Pazartesi

Volatilite – Nikola (NKLA) ve Altimmune (ALT) opsiyonlarındaki hacim normalden daha yüksek seyrediyor. Öte yandan Kohl’s (KSS) ve Eos Energy (EOSE) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi.    

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Stitch Fix (SFIX) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Oracle’ın (ORCL) dört gün sürecek CloudWorld etkinliği Las Vegas’ta başlayacak. Etkinlikte yapay zekâ, Oracle Autonomous Database’in gelişimi, şirketin çoklu bulut stratejisi ve Oracle Analytics’in portföy genelinde kullanımı da dahil olmak üzere Oracle ile ilgili her şey ele alınacak. Açılış konuşmasını CEO Safra Catz yapacak ve Uber (UBER) CEO’su Dara Kohsrowshahi da etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak. UBS, Oracle hisselerinin şirketin vereceği yapıcı bir güncellemeden destek alabileceğinin sinyalini verdi.

TSİ 13.00 – Pfizer, 14. JPMorgan Annual U.S. All Stars Konferansı’nda bir sunum yapacak. Yatırımcılar, şirketin Seagen (SGEN) ile 43 milyar dolarlık anlaşmasına yönelik gelişmeleri takip edecek. 

19 Eylül – Salı

Bilanço – AutoZone (AZO), Steelcase (SCS) ve Apogee Enterprises (APOG) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Pinterest (PINS) bir Yatırımcı Günü etkinliği düzenleyecek. 

TSİ 19.00 – Crowdstrike (CRWD) CEO’su George Kurtz, Fal.Com Konferansı’nda Siber Güvenlik ve Üretici Yapay Zekânın Geleceği başlıklı bir konuşma yapacak. 

20 Eylül – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; FedEx (FDX), General Mills (GIS) ve KB Home (KBH) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Intel (INTC), geçmişte hissesinde yukarı yönlü hareketler görülmesine yol açan yıllık Innovation Day etkinliğini düzenleyecek.  

Tüm gün – Microsoft (MSFT), New York’ta düzenleyeceği özel bir etkinlikte yeni donanım ürünleriyle ilgili ayrıntılara ve şirket genelindeki yapay zekâ yenilikleriyle ilgili güncellemelere yer verecek. CEO Satya Nadella ve Microsoft 365, Surface, Windows ve Bing’i kapsayan ürün gruplarından diğer Microsoft yöneticileri sunumlar yapacak.

TSİ 21.00 – FED faiz kararını açıklayacak. 

TSİ 21.30 – FED Başkanı Jerome Powell basın toplantısı düzenleyecek. 

21 Eylül – Perşembe

Bilanço – Darden Restaurants (DRI) ve Factset Research (FDS) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Magellan Midstream Partners (MMP) hissedarları, şirketin ONEOK (OKE) tarafından satın alınmasına ilişkin anlaşmayı oylayacak.

Tüm gün – Reata Pharmaceuticals (RETA) hissedarları, şirketin 7 milyar dolar karşılığında Biogen’e (BIIB) satışına ilişkin anlaşmayı oylayacak. 

22 Eylül – Cuma

Yatırımcı Takvimi - 18 Eylül Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha