Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 17 Haziran Haftası 

Yatırımcı Takvimi – 17 Haziran Haftası 
Google News Icon Takip Et

17 Haziran – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Lennar (LEN) ve La-Z-Boy (LZB) ile başlıyor. 

Tüm gün – GE Vernova (GEV), Altus Power (AMPS), Phillips 66 (PSX) ve ChargePoint Holdings (CHPT) iki gün sürecek JP Morgan Enerji, Güç ve Yenilenebilir Enerji Konferansına katılan şirketler arasında yer alacak.

Tüm gün – Walmart’ın (WMT) üyelerine özel olarak düzenlediği ve 23 Haziran’a kadar devam edecek olan Walmart+ alışveriş etkinliği başlayacak. Perakende devinin etkinliği, bu yıl Amazon’un (AMZN) popüler Prime Day alışveriş etkinliğinden önce düzenlendi. 

TSİ 20.00 – Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker, bir etkinlikte ekonomik görünüm üzerine bir konuşma yapacak.

18 Haziran – Salı

Bilanço – Bilançolar, KB Home (KBH) ve America’s Car-Mart (CRMT) ile devam ediyor.

Tüm gün – Hewlett Packard Enterprise (HPE), HPE Discover etkinliğini düzenleyecek. Las Vegas’taki Sphere sahnesinde CEO Antonio Neri’ye Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huang eşlik edecek. 

TSİ 15.30 – Mayıs ayı perakende satış verisi açıklanacak. 

TSİ 21.00 – Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, 2024 Marshall Forum’da Ekonomik ve Mali Politikalar paneline katılacak. 

19 Haziran – Çarşamba

ABD borsaları, Juneteenth Uluslararası Bağımsızlık Günü tatili sebebiyle kapalı olacak.

20 Haziran – Perşembe

Bilanço – Accenture (ACN), Kroger (KR), Darden Restaurants (DRI), Jabil (JBL) ve Winnebago (WGO) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günün öne çıkan yatırımcı etkinlikleri arasında Ormat Technologies’in (ORA) Yatırımcı Günü, Enviri’nin (NVRI) Analist Günü, Pure Storage’ın (PSTG) Pıre/Accelerate etkinliği kapsamında analistlerle düzenleyeceği toplantı ve DoorDash (DASH) ile eBay’in (EBAY) yıllık toplantıları yer alıyor. 

TSİ 23.00 – Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin bir konuşma yapacak.

21 Haziran – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde CarMax (KMX) ve Factset (FDS) üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Piyasa sonrası – S&P 500 Endeksi, S&P MidCap 400 Endeksi ve S&P SmallCap 600 Endeksi piyasa kapandıktan sonra resmi olarak yeniden dengelenecek. CrowdStrike (CRWD), KKR & Co. (KKR) ve GoDaddy (GDDY) 24 Haziran’da piyasa açılışında S&P 500’e katılacak. Texas Pacific Land Corp. (TPL), BioMarin Pharmaceutical (BMRN), Warner Music Group (WMG), Nextracker (NXT), Altair Engineering (ALTR) ve RB Global (RBA) S&P MidCap 400’e katılacak. Bu arada, Krystal Biotech (KRYS), Virtu Financial (VIRT), StepStone Group (STEP), Cactus (WHD) ve Tidewater (TDW) da S&P SmallCap 600’e katılacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha