Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 16 Ocak Haftası

January 16, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 16 Ocak Haftası

16 Ocak – Pazartesi

Tatil – ABD borsaları Martin Luther King tatili dolayısıyla kapalı olacak.

17 Ocak – Salı

Volatilite- Ticari hizmete doğru yol alan Virgin Galactic (SPCE), önemli yer testleri hakkında bilgilendirme yapabilir.

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Goldman Sachs (GS), Morgan Stanley (MS), United Airlines (UAL). Opsiyonlu işlemler, Silvergate Capital (SI)’ın bilanço açıkladıktan sonra aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir hareket yaşayacağına işaret ediyor.

Rapor – Roblox (RBLX)’un aylık rezervasyon sayılarını açıklaması bekleniyor. Oyun platformu şirketi RBLX’un hisseleri son altı performans raporunun ardından ortalama 5% seviyesinde hareket etmişti.

TSİ 18.30 Monster Beverage (MNST), sanal ortamda yatırımcı toplantısı düzenleyecek. Analistler bu etkinliği içecek şirketinin hisse fiyatı için potansiyel bir katalizör olarak görüyor.

18 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Charles Schwab (SCHW), PNC Financial (PNC), Discover Financial (DFS), Kinder Morgan (KMI). Opsiyonlu işlem hacmi, Alcoa (AA)’nın bilanço açıkladığında aşağı ya da yukarı yönlü olarak 8%’lik bir salınım yapabileceğine işaret ediyor.

Açıklama – FED yetkilileri Bostic, Harker ve Logan’ın açıklamalarda bulunması bekleniyor. Merkez Bankası ayrıca “Bej Kitap” raporunu da açıklayacak.

TSİ 10.30 Aralık ayı üretici fiyat endeksi açıklanacak. Enflasyonun aylık bazda 0,1% düşmesi ve yıllık oranın kasım ayındaki +7,3% seviyesinden +6,8% seviyesine gerilemesi bekleniyor. Çekirdek ÜFE’nin (gıda dışı, enerji, hizmetler) 0,3% artması öngörülüyor.

19 Ocak – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Fastenal (FAST), Procter & Gamble (PG), Netflix (NFLX). Opsiyonlu işlemler, Tal Education (TAL)’ın bilanço açıkladıktan sonra hisse fiyatında çift haneli bir hareket yaşayacağına işaret ediyor. TAL hisseleri son bilanço açıklamasının ardından 10%’luk bir yükseliş kaydetmişti.

Bilanço Değerlendirmesi – Procter & Gamble (PG) bir bilanço değerlendirmesi yapacak. P&G ile 98% veya üzerinde ticari ilişkisi olan evsel kişisel bakım şirketleri: Unilever (UL), Kimberly-Clark (KMB) ve Colgate-Palmolive (CL). e.lf. Beauty (ELF)’nin  ticari ilişkisi 94%, Walmart (WMT)’ın ise 78% seviyesinde.

20 Ocak – Cuma

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Ally Financial (ALLY), Regions Financial (RF).

Etkinlik – Birçok büyük markanın 2023 modellerini görücüye çıkarması beklenen 2023 Montreal Otomobil Fuarı başlıyor. Tesla (TSLA)’nın nadir görülen türden bir otomobil şovu yapması beklenirken, Vietnamlı elektrikli araç startup’ı Vinfast de fuarda boy gösterecek.

Yatırımcı Takvimi - 16 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı