Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 16 Ekim Haftası

October 16, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 16 Ekim Haftası

16 Ekim – Pazartesi

Volatilite – Fisker (FSR), Theravance Biopharma (TBPH), Novavax (NVAX), Bowlero (BOWL) ve Bicycle Therapeutics (BCYC) “short (kısa) pozisyonları” yükseldi. 

Tüm hafta – United Auto Workers’ın (UAW) Detroit Üçlüsü grevi, daha fazla uzaması halinde bir kırılma noktasına ulaşma tehdidi taşıyor. Sendika ile Ford Motor (F), General Motors (GM) ve Stellantis (STLA) arasındaki müzakerelerin yavaş ilerlemesi, bilanço sezonu hızlanırken otomobil üreticilerinin ve otomobil endüstrisi tedarikçilerinin tahminlerini etkileyebilir.

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Charles Schwab (SCHW) ve Equity Lifestyle Props (ELS) ile başlıyor. 

Tüm gün – Üç gün sürecek olan WSJ Tech Live etkinliği başlıyor. Etkinlikte OpenAI CEO’su Sam Altman, Roblox (RBLX) CEO’su David Baszucki ve Arm Holdings (ARM) CEO’su Rene Haas sunumlar yapacak. 

TSİ 22.30 – Philadelphia FED Başkanı Patrick Harker National Association of Corporate Directors webinarında ekonomik görünüme ilişkin bir konuşma yapacak.  

17 Ekim – Salı

Bilanço – Johnson & Johnson (JNJ), Bank of America (BAC), Lockheed Martin (LMT), United Airlines (UAL) ve Goldman Sachs (GS) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – NCR (NCR) resmi olarak iki şirkete bölünecek. ATM segmenti NCR Atleos, dijital ticaret segmenti ise NCR Voyix olarak adlandırılacak.

Tüm gün – Baidu (BIDU) Baidu World 2023 etkinliğini Pekin’de gerçekleştirecek. Şirket, etkinlikte birden fazla yapay zekâ uygulamasını piyasaya süreceğini ve temel modellerdeki en son gelişmeleri tanıtacağını belirtti. Analistler, ChatGPT benzeri bir araç olan Ernie Bot ile ilgili güncellemenin şirket hissesine yönelik ilgiyi artırabileceğini düşünüyor.

TSİ 15.00 New York FED Başkanı John Williams, Economic Club of New York etkinliğinde Intel (INTC) CEO’su Pat Gelsinger’ın katılacağı bir konuşmanın moderatörlüğünü üstelenecek. 

TSİ 15.30 – Eylül ayı perakende satış verileri açıklanacak. 

18 Ekim – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Tesla (TSLA), Procter & Gamble (PG), Abbott Laboratories (ABT), Netflix (NFLX), U.S. Bancorp (USB), Las Vegas Sands (LVS) ve Morgan Stanley (MS) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Oracle (ORCL) yönetimi SuiteWorld etkinliğinde önemli sunumlar yapacak.

TSİ 21.00 – FED Bej Kitap’ı yayınlayacak.

TSİ 00.30 – Tesla üçüncü çeyrek bilanço konferansını düzenleyecek. Tesla son bilançosundan sonra 10%’un biraz altında değer kaybetti. Fisker ve Rivian Automotive (RIVN), Tesla ile en yakın korelasyona sahip iki elektrikli araç hissesi olarak yakından izlenecek. 

19 Ekim – Perşembe

Bilanço – AT&T (T), Philip Morris International (PM), Union Pacific (UNP), CSX (CSX) ve American Airlines Group (AAL) bilanço açıklayacak. 

TSİ 19.00 – FED Başkanı Jerome Powell, Economic Club of New York etkinliğinde bir konuşma yapacak. Analistler, eylül ayına ilişkin güçlü istihdam ve TÜFE verilerinin Powell’ı, birçok kişinin daha uzun süre daha yüksek faiz beklentisini desteklemek için şahin yorumlar yapmaya itip itmeyeceğini izleyecekler.

20 Ekim – Cuma

Bilanço – American Express (AXP) ve Schlumberger (SLB) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Amazon’a (AMZN) bağlı yayın platformu Twitch, Las Vegas’ta TwitchCon etkinliğini düzenleyecek.

TSİ 16.00 – Philadelphia FED Başkanı Patrick Harker Risk Management Association Philadelphia Chapter toplantısında bir konuşma yapacak. 

Yatırımcı Takvimi - 16 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha