Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 15 Ocak Haftası

January 16, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 15 Ocak Haftası

15 Ocak – Pazartesi

Tüm gün – ABD borsaları, Martin Luther King Günü tatili nedeniyle kapalı. 

16 Ocak – Salı

Volatilite – ESS Tech (GWH) ve Bakkt Holdings (BKKT) hisselerine yönelik “short (kısa) pozisyonlar” artışta. Öte yandan Cytokinetics’e (CYTK) gelen satın alma teklifi sonrası hissenin opsiyonlarındaki hacim yüksek seyretmeyi sürdürüyor. TeraWulf (WULF) opsiyonları da normalin üzerinde bir ilgi görüyor. 

Bilanço – Yeni haftanın ilk bilançoları Morgan Stanley (MS), Goldman Sachs (GS), PNC Financial (PNC) ve Interactive Brokers (IBKR) gibi finansal kuruluşlarla başlıyor. 

Tüm gün – Needham Growth Konferansı’da bir dizi şirket sunumlar yapacak. Konferans, katılımcıların sundukları güncellemelere bağlı olarak geçmişte bazı şirket hisselerinin fiyatlarında artışlara sahne oldu. Katılımcılar arasında Freshworks (FRSH), BlackBerry (BB), Chegg (CHGG), Beachbody (BODY), Planet Labs (PL), Fubo (FUBO) ve MongoDB (MDB) gibi şirketler yer alıyor. 

Tüm gün – Monster Beverage (MNST), şirket faaliyetleri hakkında bir güncelleme sunmak için bir yatırımcı toplantısı düzenleyecek. Goldman Sachs, söz konusu güncellemelerin hisse fiyatı için olumlu bir katalizör olacağına inanıyor.  

TSİ 17.00 – Fed Guvernörü Christopher Waller ekonomik görünümüne yönelik bir konuşma yapacak.

17 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Prologis (PLD), Charles Schwab (SCHW), US Bancorp (USB) ve Alcoa (AA) rakamlarını paylaşacak. 

Tüm gün – Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy 24 serisindeki yeni ürünlerin yanı sıra Galaxy AI’ı tanıtacak. Şirket, söz konusu yapay zekâ sisteminin kullanıcıların telefonlarında kapsamlı bir mobil deneyim ve evrensel bir zekâ sunduğunu söylemişti. 

Tüm gün – OPEC Aylık Petrol Pazarı Raporunu yayımlayacak. 

TSİ 16.30 – Aralık ayı perakende satışlar verileri yayınlanacak. Ekonomistler, perakende satışlarda aylık 0,4%’lük bir artış bekliyor.  

TSİ 22.00 – Fed Bej Kitap yayımlanacak. 

TSİ 23.00 – New York Fed Başkanı John Williams “An Economy that Works for All: Measurement Matters” etkinliğinin açılış konuşmasını yapacak.

18 Ocak – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Truist Financial (TFC), KeyCorp (KEY) ve Fastenal Company (FAST) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günün yatırımcı etkinlikleri arasında Intuit (INTU), Micron Technology (MU) ve Costco Wholase (COST) yer alıyor. 

Tüm gün – Circana, ağırlıklı olarak tatil alışverişi sezonunu kapsayan döneme (26 Kasım – 30 Aralık) ilişkin ABD video oyun satışları rakamlarını açıklayacak. Rapor, Microsoft (MSFT), Electronic Arts (EA), Warner Bros Discovery (WBD), Sony (SONY), Take-Two Interactive (TTWO), Roblox (RBLX) ve GameStop (GME) gibi şirket hisselerini etkileyebilir. 

TSİ 15.30 – Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic Metro Atlanta Chamber yönetim kurulu toplantısında ekonomik görünüme ilişkin bir konuşma yapacak. 

19 Ocak – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Ally Financial (ALLY), Comerica (CMA), Fifth Third (FITB) ve Travelers (TRV) rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Spirit Realty Capital (SRC) hissedarları, Realty Income’ın (O) satın alma teklifini oylayacak. 

TSİ 18.00 – Ocak ayı Michigan Tüketici Güveni Anketi sonuçları yayımlanacak. 

Yatırımcı Takvimi - 15 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha