Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 15 Nisan Haftası 

April 15, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 15 Nisan Haftası 

15 Nisan – Pazartesi

Volatilite – Haftanın ilk işlem gününde Nikola (NKLA) ve Rivian Automotive’e (RIVN) yönelik opsiyonlar yüksek seyrediyor.

Tüm hafta – Bu hafta kripto para birimleri, Bitcoin yarılanma etkinliği sebebiyle yakından takip edilecek. Yarılanma, Bitcoin ağındaki madencilere verilen ödülü yarıya indirerek, yeni Bitcoin’lerin üretilme oranını azaltacak. Bitcoin yarılanmasının etkisine ilişkin spekülasyonlar etrafında hareketleri yakından izlenen bazı hisseler arasında Coinbase Global (COIN), Riot Blockchain (RIOT), Marathon Digital (MARA), Hut 8 Mining (HUT), CleanSpark (CLSK) ve MicroStrategy (MSTR) yer alıyor. 

Tüm hafta – Las Vegas’ta yayıncılıkta siber güvenlik, 5G’nin yükselişi ve yapay zekânın medyadaki rolüne ilişkin gündemleri ele alacak olan NAB Show başlıyor. Dört gün sürecek olan etkinlikte ürünlerini ve inovasyonlarını tanıtması beklenen şirketler arasında Sony (SONY), Verizon (VZ), Sinclair (SBGI), Beamr (BMR), InterDigital (IDCC) ve Backblaze (BLZE) gibi isimler yer alıyor. 

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Goldman Sachs (GS), Charles Schwab (SCHW) ve M&T Bank (MTB) ile başlıyor.

TSİ 15.30 – Mart ayı perakende satışlar verisi açıklanacak. Ekonomistler, satışların martta aylık bazda 0,4% artmasını bekliyor. 

16 Nisan – Salı

Bilanço – UnitedHealth (UNH), Johnson & Johnson (JNJ), Bank of America (BAC), Morgan Stanley (MS), Rio Tinto (RIO) ve United Airlines (UAL) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Baidu (BIDU), Çin’de merakla beklenen yapay zekâ geliştirici etkinliğini gerçekleştirecek. Çinli teknoloji devinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Ortak Kurucusu Robin Li, etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirecek. 

Tüm gün – Uluslararası Para Fonu, Ekonomik Görünüm raporunu açıklayacak.

17 Nisan – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Abbott Laboratories (ABT), U.S. Bancorp (USB), Kinder Morgan (KMI), VinFast Auto (VFS), Las Vegas Sands (LVS) ve CSX (CSX) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Fed, Bej Kitap raporunu yayımlayacak.

Tüm gün – ABD Senato alt komitesindeki bir oturumda Boeing (BA) CEO’su David Calhoun’un ifadesine başvurulacak. Mühendis Sam Salehpour’un 787 Dreamliner’ın üretimi ve montajıyla ilgili güvenlik endişelerini detaylandırması bekleniyor. Boeing’in hisseleri, 737 modeline ilişkin sıkıntılar sebebiyle bu yıl şimdiye kadar 33% düşüş gösterdi.

Tüm gün – Kaman (KAMN) hissedarları, Arcline’ın 1,8 milyar dolarlık satın alma teklifini oylayacak.

18 Nisan – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Netflix (NFLX), Blackstone (BSX), Ally Financial (ALLY), Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) ve Intuitive Surgical (ISRG) bilançosunu açıklayacak.  

TSİ 16.15 – New York Fed Başkanı John Williams, Semafor World Economy Summit etkinliğinde bir konuşma yapacak.

TSİ 18.00 – Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Miami Üniversitesi Herbert Business School’da ekonomik görünüm ve para politikalarına ilişkin bir konuşma yapacak.

19 Nisan – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Procter & Gamble (PG) ve American Express (AXP) bilanço açıklayacak.

TSİ 22.30 – Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, bir soru-cevap etkinliğine katılacak. 

Yatırımcı Takvimi - 15 Nisan Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha