Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 15 Mayıs Haftası

May 15, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 15 Mayıs Haftası

15 Mayıs – Pazartesi

Volatilite – Kohl’s (KSS) ve Nordstrom (JWN) “short pozisyonlarına (açık pozisyon)” yönelik ilgi, bilançolar öncesi artmış durumda. Vroom (VRM) ve DISH Network (DISH) opsiyonlarındaki hacim genel olarak yüksek seyrediyor. 

Bilanço – XP (XP), Tower Semiconductor (TSEM) ve Nu Holdings (NU) bugün bilanço açıklaması beklenen şirketler arasında. 

TSİ 15.45 – Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic, Atlanta FED 2023 Finansal Piyasalar Konferansı’nda açılış konuşması yapacak. 

16 Mayıs – Salı

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında Home Depot (HD), Sea Limited (SE) ve Baidu (BIDU) yer alıyor. 

Etkinlik – Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) aylık petrol piyasaları raporunu açıklayacak. Rapor, geçmişte üretim ve tüketim öngörülerindeki sürpriz gelişmelerle Brent ve WTI petrol fiyatlarında volatiliteye yol açmıştı. 

TSİ 15.30 – Nisan ayı perakende satışlar verisi açıklanacak. Ekonomistler, otomobil satışlarındaki güçlü seyre bağlı olarak perakende satışlarda aylık 0,7% artış bekliyor. Otomobil ve petrol hariç satışlarda ise 0,2% artış öngörülüyor. 

TSİ 21.00 – On Semiconductor (ON) finansal analist toplantısı düzenleyecek. Bank of America’nın da katılacağı etkinlikte, şirketin not ve 12 aylık ortalama hedef fiyatında güncellemeler yapılabilir. 

17 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Cisco (CSCO), Target (TGT), TJX Companies (TJX), Jack in the Box (JACK) ve Take-Two Interactive (TTWO) birinci çeyrek rakamlarını açıklayacak. 

Veri – Nisan ayı video oyun pazarı satışları açıklanacak.

Etkinlik – The AI & Big Data fuarı düzenlenecek. Yapay zekâ, makine öğrenimi, güvenlik, etik yapay zekâ ve derin öğrenme gibi konuların gündemde olacağı fuarda, Ford (F), Johnson & Johnson (JNJ), PepsiCo (PEP) ve Visa (V) gibi şirket yetkililerinin konuşma yapması bekleniyor.

18 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bugün Walmart (AMT), Alibaba (BABA), Applied Materials (AMAT) ve Ross Stores (ROST) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.00 – Hive Blockchain CEO’su Frank Holmes, madencilik sektörünün mevcut görünümü hakkında Bitcoin 2023 Konferansında konuşma yapacak. 

19 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son gününde Deere (DE) ve Foot Locker (FL) bilanço açıklayacak. 

TSİ 18.00 – FED Başkanı Jerome Powell ve selefi Ben Barnanke, Washington’da para politikası hakkında konuşacak. 

Yatırımcı Takvimi - 15 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha