Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 14 Ağustos Haftası

Yatırımcı Takvimi – 14 Ağustos Haftası
Google News Icon Takip Et

14 Ağustos – Pazartesi

Volatilite – Tupperware Brands (TUP) ve WeWork (WE) opsiyonlarındaki hacim yükseldi. Öte yandan Arhaus (ARHS) ve Root (ROOT) “short (kısa) pozisyonları” yüksek seyrediyor.  

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Suncor Energy (SU) ve Rumble (RUM) bilanço açıklayacak. Etkinlikte birçok petrol üreticisi, enerjiye ilişkin teknoloji şirketi, alternatif enerji isimleri ve geleneksel petrol ve doğalgaz startup’ları yer alacak. Bu isimler arasında Amplify Energy (AMPY), Baytex Energy (BTE), Earthstone Energy (ESTE), Liberty Energy (LBRT), Ranger Energy Services (RNGR) ve Ring Energy’nin (REI) yer alması bekleniyor. 

Kapanış sonrası – Hedge fonların 13F başvurularının bugün kapanış sonuna kadar yapılması bekleniyor. Açıklamalar, yatırımcılara bazı büyük portföylerin nereye yatırım yaptığına dair bir fikir veriyor. 

15 Ağustos – Salı

Bilanço – Home Depot (HD), Agilent Technologies (A) ve On Holding (ONON) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Bankaların kredi kartı ölçüm raporları, tüketicilerin mali baskıya boyun eğdiğine dair işaretler açısından yakından izlenecek. American Express (AXP), Bank of America (BAC), Citigroup (C), Capital One Financial (COF), Discover Financial (DFS), JPMorgan (JPM), Bread Financial (BFH) ve Synchrony Financial (SYF) temmuz ayı kredi kartı net tahsilat ve gecikme oranlarını açıklayacak.

Tüm gün – Salı günü, Intel’in 5,4 milyar dolarlık Tower Semiconductor (TSEM) satın alımına ilişkin son gün olacak.

TSİ 15.30 – Temmuz ayı perakende satış verileri açıklanacak. Perakende satışların bu dönemde aylık bazda 0,6% artması bekleniyor.

TSİ 18.00 – Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari API Konferansı’nda bir konuşma yapacak.

16 Ağustos – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Cisco (CSCO), TJX Companies (TJX), Target (TGT), JD (JD) ve Brinker International (EAT) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – NPD/Circana temmuz ayı video oyun satışları verilerini açıklayacak.

TSİ 21.00 – FED, FOMC’nin temmuz ayı toplantısı tutanaklarını yayımlayacak.

17 Ağustos – Perşembe

Bilanço – Walmart (WMT), Applied Materials (AMAT), Ross Stores (ROST), Farfetch (FTCH) ve Tapestry (TPR) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Walmart bilanço konferansını düzenleyecek. Walmart’ın geçen yılki bilanço açıklamasından sonra şirket hissesiyle yakın korelasyon gösteren hisseler arasında Costco (COST), Best Buy (BBY) ve Macy’s (M) yer alırken, Target (TGT) ve Dollar General (DG) negatif bir işlem korelasyonu görmüştü.

18 Ağustos – Cuma

Bilanço – Deere (DE), Palo Alto Networks (PANW) ve Estee Lauder (EL) bilanço açıklayacak. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha