Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 13 Şubat Haftası

February 13, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 13 Şubat Haftası

13 Şubat – Pazartesi

Volatilite – Virgin Galactic (SPCE) ve Nordstrom (JWN), çok yüksek hacimde açığa satış (kısa pozisyon) etkisiyle bir kez daha dalgalı bir hafta geçirebilir. AMC Entertainment (AMC) ve Bed Bath & Beyond (BBBY), opsiyonlu işlemler sebebiyle en yüksek seviyede volatilite yaşaması beklenen hisselerin başında geliyor.

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Arista Networks (ANET), Palantir Technologies (PLTR), Cadence Design Systems (CDNS). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Avis Budget (CAR) ve Monday.com (MNDY)’un aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

14 Şubat – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Coca-Cola (KO), Airbnb (ABNB), Marriott International (MAR), GlobalFoundries (GFS), Suncor Energy (SU). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Upstart Holdings (UPST) ve Greenpower Motor (GP)’un aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

TSİ 16.30 Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksinin, geçen ayki düşüşün tersine aylık bazda 0,5% oranında artacağı tahmin ediliyor. Aralık ayı yıllık manşet enflasyon değerinin +6,5%’ten +6,2%’ye düşeceği öngörülüyor.

15 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Cisco Systems (CSCO), Analog Devices (ADI), Biogen (BIIB), Shopify (SHOP), Energy Transfer (ET), Kraft Heinz (KHC). Opsiyonlu işlemler, bilançosunu açıklamasının ardından Roblox (RBLX)’un 15%’lik bir salınım yapacağına işaret ediyor. Hisse, bir önceki bilanço açıklamasından sonra 20%’den fazla değer kaybetmişti. Roblox, volatiliteyi bir miktar daha artırabilecek ocak ayı aylık metriklerini de açıklayacak.

TSİ 16.30 Ocak ayı perakende satış rakamları açıklanacak. Ekonomistler manşet ve çekirdek rakamlarda, aralık ayındaki düşüşün aksine bir yükseliş yaşanacağını tahmin ediyor.

16 Şubat – Perşembe

Bilanço – Applied Materials (AMAT), Vale S.A.(VALE), DraftKings (DKNG), US Foods (USFD), Datadog (DDOG) ve Doordash (DASH) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Wework (WE) ve DraftKings (DKNG)’in aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

Etkinlik – San Francisco’da iki gün sürecek olan “AI Summit West” adlı yapay zeka konferansı başlıyor. Bu etkinlik, yapay zekaya olan ilginin gün geçtikçe artmasının bir ürünü olarak nitelendiriliyor. Konuşmacılar arasında OpenAI, Amazon (AMZN), Toyota (TM), DoorDash (DASH), DeepMind ve Google (GOOG)’dan temsilciler de var.

TSİ 16.30 Ocak ayı Üretici Fiyat Endeksi açıklanacak. Tahminler endeksin 0,4% artacağı yönünde. Gıda ve enerji dâhil ÜFE’nin aylık bazda 0,3% oranında artması bekleniyor.

17 Şubat – Cuma

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Deere (DE), Centerpoint Energy (CNP), AutoNation (AN).

Yatırımcı Takvimi - 13 Şubat Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı