Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 13 Mart Haftası

March 13, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 13 Mart Haftası

ABD’nin yaz saati uygulamasına geçmesi nedeniyle, ABD borsaları bugünden itibaren TSİ 16.30’da açılıp 23.00’te kapanacak.

13 Mart – Pazartesi

Volatilite – Mullen Automotive (MULN) ve Altimmune (ALT) hisselerinin opsiyonlu işlem hacmi tekrar yükselirken Edible Garden AG (EDBL) ve Arcutis Biotherapeutics (ARQT) ise açığa satış (kısa pozisyon) yüzdesi en yüksek hisse senetleri listesinde zirveye yakın konumda.

Sağlık Sektörü – Connect Biopharma (CNTB), geliştirdiği CBP-201 tedavisine ilişkin Faz 2B verilerini açıklayacak. Olumlu CBP-201 gelişmeleri nedeniyle Connect Biopharma hisseleri daha önce ralli yapmıştı.

Bilanço – Gitlab (GTLB) ve Amylyx Pharmaceuticals (AMLX) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlem hacmi, bilanço açıklamasının ardından BigBearAi (BBAI)’ın aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

14 Mart – Salı

Bilanço – Lennar (LEN), Smartsheet (SMAR) ve Guess (GES) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlem hacmi, Skillz (SKLZ) ve Porch Group (PRCH)’un, bilanço açıklaması sonrasında çift haneli olarak yukarı veya aşağı yönlü salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Rapor – OPEC aylık petrol piyasası raporunu yayımlayacak.

Etkinlik – JPMorgan Endüstri Konferansı; Delta Air Lines (DAL), Southwest Airlines (LUV), Honeywell (HON), Rockwell Automation (ROK) ile düzinelerce endüstriyel sektör şirketinin sunumlarına ev sahipliği yapacak.

TSİ 16.30 Merakla beklenen ABD şubat ayı tüketici fiyat endeksi (enflasyon) raporu açıklanacak. Enflasyon göstergesinde aylık bazda 0,4%’lük bir artış öngören ekonomistler, ocak ayında 5,6% olan yıl bazındaki çekirdek enflasyon oranının 5,5%’e düşmesini bekliyor.

15 Mart – Çarşamba

Bilanço – Adobe (ADBE) ve Five Below (FIVE) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlem hacmi, Oatly (OTLY) ve AEye (LIDR)’ın, bilanço açıklaması sonrasında çift haneli olarak yukarı veya aşağı yönlü hareket edebileceğini gösteriyor.

TSİ 16.30 Yatırımcılar şubat ayı perakende satış raporuna kavuşacak. Şubat ayında kaydedilen yeni otomobil satışlarındaki büyük düşüşün temel veriler üzerinde baskı oluşturmasıyla birlikte, perakende satışların aylık bazda 0,1% gerileyeceği tahmin ediliyor.

TSİ 16.30 ABD Şubat ayı üretici fiyat endeksi (enflasyon) raporu yayımlanacak. Tahminler aylık bazda 0,3% ve yıllık bazda ise 5,5% oranının açıklanacağı yönünde.

16 Mart – Perşembe

Bilanço – FedEx (FDX), Dollar General (DG) ve Signet Jewelers (SIG) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler. Opsiyonlu işlem hacmi, Blue Apron (APRN) ve LivePerson (LPSN)’ın, bilanço açıklaması sonrasında çift haneli olarak yukarı veya aşağı yönlü salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Etkinlik – Microsoft (MSFT) özel bir etkinlik düzenleyecek. Etkinliğe katılması beklenen CEO Satya Nadella ve diğer yöneticiler yapay zekanın geleceğine dair ayrıntılı bilgiler verecek. Etkinlikte, teknoloji devinin geliştirdiği ChatGPT benzeri yapay zeka teknolojisinin Teams, Word ve Outlook gibi Office uygulamalarında nasıl çalışacağına ilişkin gösterimler de yapılacak. Microsoft, yapay zeka destekli Bing arama motorunu yakın zamanda Windows 11 işletim sistemine entegre etmişti.

17 Mart – Cuma

Bilanço – XPeng (XPEV) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Opsiyonlu işlem hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından Çinli elektrikli araç üreticisi hisselerinde 13%’lük bir hareket olabileceğine işaret ediyor. XPeng (XPEV), son bilanço açıklamasının ardından 47% yükselmişti.

Yatırımcı Takvimi - 13 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha