Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 13 Kasım Haftası

November 13, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 13 Kasım Haftası

13 Kasım Pazartesi

Volatilite – SMX (Security Matters) (SMX) ve ProKidney’de (PROK) “short (kısa) pozisyonları” daha da yükseldi. Ayrıca Spirit Airlines’ın (SAVE) opsiyonlardaki hacmi, şirketin JetBlue Airways (JBLU) ile birleşmesini engelleyen DOJ davası devam ederken yükseldi. 

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Tyson Foods (TSN) ve Tower Semiconductor (TSEM) ile başlıyor.

Tüm gün – OPEC’in Aylık Petrol Piyasası Raporu yayınlanacak.

Tüm gün – Archer Aviation (ACHR), Midnight uçağını Dubai Air Show’da görücüye çıkaracak. CEO Adam Goldstein, gösterinin açılış töreninde Archer’ın 2026’da Birleşik Arap Emirlikleri’ne elektrikli hava taksileri getirme planlarını açıklayan bir konuşma yapacak.

14 Kasım Salı

Bilanço – Home Depot (HD), Sea Limited (SE), On Holding AG (ONON) ve Vipshop (VIPS) bilançolarını açıklayacak.

Tüm gün – Planlanan Yatırımcı etkinlikleri arasında BJ’s Restaurants’ın (BJRI) Yatırımcı Günü etkinliği de yer alıyor. BJ’nin üst düzey yönetim ekibi; şirketin stratejik girişimlerini, büyüme planlarını ve uzun vadeli stratejisini tartışacak. Stride (LRN) ve DraftKings (DKNG) de Yatırımcı Günü etkinlikleri düzenleyecek. DraftKings (DKNG), yeni orta vadeli gelir tahminleri paylaşabilir ve şirketin kârlılık öngörülerinde güncelleme yapabilir.

Tüm gün – Üç gün sürecek Nareit GYOworld Yatırımcı Konferansı başlayacak. Bu konferans geçmişte GYO hisseleri için hisse fiyatlarında artışlara yol açmıştı. Katılacak önemli şirketlerden bazıları arasında Uniti Group (UNIT), Sabra Health Care (SBRA), National Storage Affiliates Trust (NSA) ve Tanger Factory Outlet Centers (SKT) yer alıyor.

Tüm gün – İki gün sürecek Needham Sanal Altyapı, Veri Analitiği Yazılımı ve Bulut İletişimi Konferansı’na Clearfield (CLFD), JFrog (FROG), Fabrinet (FN), Gilat Satellite Networks (GILT) gibi şirketler katılım sağlayacak.

TSİ 16.30 – Ekim ayı ABD TÜFE verisi açıklanacak. Ekonomistler, gıda ve enerji maliyetleri hariç manşet rakamların aylık bazda 0,1% artmasını ve yıllık enflasyonun 4,1% olmasını tahmin ediyor. 

15 Kasım Çarşamba

Bilanço – Bilanço haftası Cisco (CSCO), TJX Companies (TJX), Palo Alto Networks (PANW), Target (TGT), JD.com (JD) ve XPeng (XPEV) ile devam ediyor. 

Tüm gün – Günün önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Roblox (RBLX), Oracle (ORCL), Western Digital (WDC), Clorox (CLX), Cracker Barrel Old Country Store (CBRL) ve News Corporation (NWSA)’ın yatırımcı günleri yer alıyor.

Tüm gün – ABD Başkanı Joe Biden ve Çin lideri Xi Jinping, San Francisco Körfez Bölgesi’nde bir zirve için buluşacak.

TSİ 16.00  – Target (TGT) kazanç çağrısını gerçekleştirecek. Analistler, şirkete ilişkin beklentilerin çok düştüğünü ve sonuçların beklenenden daha iyi olabileceğini düşünüyor.

TSİ 16.30  – Ekim Ayı ABD ÜFE verisi açıklanacak. Ekonomistler, ÜFE’nin eylül ayındaki 0,5%’lik artışına göre keskin bir yavaşlamaya işaret ederek aylık bazda 0,1% artacağını öngörüyor.

TSİ 16.30  – Ekim ayı ABD Perakende Satış raporu açıklanacak. Ekonomistler manşet rakamda aylık 0,3%’lük bir düşüş öngörüyor.

16 Kasım – Perşembe 

Bilanço – Walmart (WMT), Alibaba (BABA), Applied Materials (AMAT) ve Macy’s (M) bilançolarını paylaşacak.

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında FMC Corporation’ın (FMC) ve NMI Holding’in (NMIH) Yatırımcı Günü yer alıyor.

Tüm gün – Eli Lilly’nin (LLY) Point Biopharma Global’i (PNT) satın alma anlaşmasına ilişkin ihale teklifi sona erecek.

Tüm gün – FED üyelerinin konuşmaları takip edilecek. New York FED Başkanı John Williams ve FED Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, ABD Hazine Piyasaları Konferansı öncesinde konuşma yapacak. Cleveland FED Başkanı Loretta Mester, Hibrit 2023 Finansal İstikrar Konferansı’nda açılış konuşması yapacak.

Tüm gün – DA Davidson Teknoloji Zirvesi, Aurora Innovation (AUR), Cars.com (CARS), Etsy (ETSY), FormFactor (FORM), Tenable (TENB) ve Vivid Seats’in (SEAT) katılımıyla gerçekleşecek.

TSİ 16.00  – Walmart (WMT) bilanço sonrası konferans gerçekleştirecek. 

TSİ 21.00  – Federal Ticaret Komisyonu, düzenleyici bir kararla sonuçlanabilecek kapalı toplantı düzenleyecek.

17 Kasım – Cuma 

Bilanço – Haftanın son işlem gününde BJ’s Wholesale Club Holdings (BJ) ve Spectrum Brands (SPB) bilanço paylaşacak.

TSİ 17.45  – Chicago FED Başkanı Austan Goolsbee’nin konuşması takip edilecek.

Yatırımcı Takvimi – 13 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha