Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 12 Şubat Haftası 

February 12, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 12 Şubat Haftası 

12 Şubat – Pazartesi

Volatilite – Yeni haftaya başlarken New York Community Bancorp (NYCB) ve TeraWulf (WULF) hisselerine yönelik “short (kısa) pozisyonlar” bu hafta yüksek seyretmeye devame diyor.  

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları bugün Arista Networks (ANET), Avis Budget Group (CAR), Goodyear Tire & Rubber (GT) ve Monday. com (MNDY) ile başlıyor. 

Tüm hafta – Fed yetkilileri bu haftanın tamamında sahnede olacak. Atlanta Economics Club etkinliğinde Thomas Barkin, Economic Club of Minnesota etkinliğinde Neel Kashkari, Mary Daly ile Michael Barr NABE konferansında ve Raphael Bostic ekonomik görünüm hakkında konuşmalar yapacak. 

Tüm gün – Microsoft (MSFT) xBox ürünün geleceğine yönelik bir güncelleme sunacak. 

13 Şubat – Salı

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı salı günü Coca-Cola (KO), Shopify (SHOP), Airbnb (ABNB), Marriott International (MAR), Datadog (DDOG), Molson Coors (TAP), MGM Resorts (MGM), Hasbro (HAS) ve Biogen (BIIB) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – OPEC, Aylık Petrol Piyasası Raporunu yayınlayacak. 

TSİ 16.30 – Ocak ayı enflasyon verisi (TÜFE) açıklanacak. Çekirdek enflasyon oranının aylık bazda 0,3% artması, yıllık bazda ise aralık ayındaki 3,9%’luk artışa göre daha yavaş bir hızda, 3,7% yükselmesi bekleniyor.

14 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Cisco (CSCO), Sony (SONY), Kraft Heinz (KHC) ve Global Payments (GPN) gibi şirketler rakamlarını paylaşacak.

Tüm gün – Hedge fonların 13F başvuruları kapsamında dördüncü çeyrek pozisyonlarını bildirmesi bekleniyor. Yatırımcılar, hedge fonların Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Alphabet (GOOGL), Meta Platforms (META), Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA) ve Tesla’dan (TSLA) oluşan Muhteşem Yedili grubuna yönelik pozisyonları yakından izleyecek. 

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Williams Companies’in (WMB) Analist Günü ve Uber Technologies’in (UBER) yatırımcı etkinliği yer alıyor. Özellikle, Uber’in sermaye tahsisi planları hakkında bir güncelleme yapması bekleniyor.

TSİ 16.30 – Ocak ayı perakende satış verisi açıklanacak. Otomotiv ve yakıt harici satışların aralık ayına göre 0,3% artması bekleniyor. 

15 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Applied Materials (AMAT), Deere (DE), Stellantis (STLA), DoorDash (DASH), Wendy’s (WEN) ve Coinbase (COIN) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günün önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Datadog’un Yatırımcı Günü, Otis Worldwide’ın (OTIS) Yatırımcı Günü ve Ford Motor’un (F) Wolfe Research Global Auto Conference’a katılımı yer alıyor.

TSİ 16.30 – Ocak ayı üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak. Ekonomistler aylık bazda 0,1% artış bekliyor.

16 Şubat – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde TC Energy (TRP) ve Vulcan Materials (VMC) ve rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Caterpillar (CAT) Jefferies ile bir analist toplantısı düzenleyecek. 

Tüm gün – Hawaiian Holdings (HA) hissedarları Alaska Airlines (ALK) anlaşmasını oylayacak.

Tüm gün – Cerevel Therapeutics (CERE) hissedarları, AbbVie (ABBV) satın alma teklifini oylaaycak. 

Yatırımcı Takvimi - 12 Şubat Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha