Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 10 Nisan Haftası

April 10, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 10 Nisan Haftası

10 Nisan – Pazartesi

Volatilite – Carvana (CVNA) ve Bed Bath & Beyond (BBBY) hisselerindeki kısa (short) pozisyonlar, iki şirketin de iflas tehlikesini atlatma çabalarıyla yüksek seyretmeye devam ediyor. Bed Bath & Beyond, mayıs ayı başında özel bir hissedar toplantısı düzenleyecek. Endeavor Group’un (EDR) hisseleri, World Wrestling Entertainment (WWE)’ı satın alması sonrasında geçen hafta vadeli işlemler de yükseldi. 

Bilanço – PriceSmart (PSMT), Greenbrier Companies (GBX) ve Tilray Brands’in (TLRY) bu hafta bilanço açıklaması bekleniyor. 

Sektör – Taiwan Semiconductor Company (TSM) mart ayı satış rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 23.00 – New York FED Başkanı John C. Williams, New York Üniversitesi’nde The Economics Review tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşacak. 

11 Nisan – Salı

Bilanço – Albertsons Companies (ACI), CarMax (KMX), ING Groep (ING), Skillsoft (SKIL) ve Cognyte Software (CGNT) bilanço açıklaması beklenen şirketler arasında. 

Etkinlik – Moderna (MRNA), dördüncü Aşı Günü (Vaccines Day) etkinliğini düzenleyecek.

Etkinlik – 2023 Gold Forum Europe, Salı günü Zürih’te başlayacak ve Çarşamba günü de devam edecek. 

Etkinlik – Science Applications International Corporation (SAIC) yatırımcı günü düzenleyecek. 

TSİ 19.00 – ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) kısa vadeli enerji görünümü raporunu açıklayacak. 

TSİ 01.00 – Philadelphia FED (ABD Merkez Bankası) Başkanı Patrick Harker, Pennsylvania Üniversitesi’nde bir konuşma yapacak. 

TSİ 02.30 – Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari Montana Üniversitesi’nde bir konuşma yapacak. 

12 Nisan – Çarşamba

Volatilite – Genius Group’un (GNS) insider satış yasağı süresi doluyor. 

Etkinlik – ConocoPhillips (COP) analist ve yatırımcı toplantısı düzenleyecek. 

TSİ 15.30 – Mart ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) açıklanacak. Ekonomistler, mart ayında Şubat’a göre 0,3% artış, yıllık enflasyonun da 5,2’ye gerilemesini bekliyor. Buna paralel, çekirdek TÜFE’nin de 0,4% yükselmesi bekleniyor. 

TSİ 21.00 – ABD Merkez Bankası Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) mart ayı toplantısı tutanakları açıklanacak. 

13 Nisan – Perşembe

Bilanço – Delta Air Lines (DAL), Progressive Corporation (PGR), Fastenal (FAST) ve Infosys (INFY) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.30 – Mart ayı üretici fiyat endeksi (ÜFE) rakamları açıklanacak. ÜFE’de aylık 0,1%, yıllık 3,1% artış öngörülüyor. 

14 Nisan – Cuma

Bilanço – Citi (C), JPMorgan (JPM) ve Wells Fargo (WFC) bilançolarıyla birlikte bir başka bilanço sezonuna daha giriş yapmış olacağız. Ayrıca UnitedHealth Group (UNH) da bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.45 – ABD Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller Graybar Ulusal Eğitim Kongresi’nde bir konuşma yapacak. 

Yatırımcı Takvimi - 10 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha