Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 1 Temmuz Haftası

Yatırımcı Takvimi – 1 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

1 Temmuz – Pazartesi

Tüm hafta – Bu hafta boyunca Tesla (TSLA), Nio (NIO), XPeng (XPEV), Rivian Automotive (RIVN), Li Auto (LI) ve Lucid Group (LCID) gibi şirketlerin teslimatlarıyla ilgili güncellemeler takip edilecek. Ayrıca General Motors (GM), Ford Motor (F) ve Toyota’nın (TM) çeyrek dönemlik satış rakamları da yakından izlenecek.  

Tüm gün – ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) kapalı bir toplantı düzenleyecek. Toplantının Tempur Sealy (TPX) ve Mattress Firm (MFRM) birleşme anlaşmasıyla ilgili olabileceği yönünde söylentiler var. 

Tüm gün – KORE Group (KORE), hissenin 1’e 5 ters bölünmesinin ardından işleme başlayacak. 

2 Temmuz – Salı

Bilanço – Bilançolar MSC Industrial (MSM), Polestar Automotive (PSNY) ve Simulations Plus (SLP) ile başlıyor.

Tüm gün – Günün önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Box’ın (BOX) ve Snowflake’in (SNOW) yıllık toplantıları yer alıyor. 

TSİ 16.30 – Fed Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası’nın Central Banking 2024 etkinliğinde bir panele katılacak. 

3 Temmuz – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü Constellation Brands (STZ) rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Universal Studio’s’un (CMCSA) Despicable Me 4 filmi ABD’de vizyona girecek. Filmin beş günlük açılış haftasında 100 milyon dolarlık gişe yapması bekleniyor. 

Tüm gün – Mayıs ayı fabrika siparişleri verisi açıklanacak. 

TSİ 14.00 – New York Fed Başkanı John Williams, ECB Forum’da bir konuşma yapacak. 

TSİ 20.00 – ABD borsaları, Bağımsızlık Günü tatili sebebiyle erken kapanacak.

TSİ 21.00 – Fed, haziran ayı toplantısına ilişkin tutanakları yayımlayacak. 

4 Temmuz – Perşembe

Tüm gün – ABD borsaları, Bağımsızlık Günü tatili sebebiyle kapalı olacak. 

Tüm gün – Avrupa Birliği, dört ay boyunca elektrikli araçlar için Çin’e yönelik 17,4% ile 38,1% aralığında gümrük vergisini uygulamaya başlayacak. 

5 Temmuz – Cuma

TSİ 15.30 – Mayıs ayı tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. Ekonomistler, bu ay boyunca 180 bin istihdam yaratıldığını ve işsizlik oranının 4% olduğunu tahmin ediyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha