Fon Analiz

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

April 29, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Yatırım fonları dipsiz bir kuyu gibidir. Türlerinden, sayılarına kadar yüzlerce fon arasında yatırım yapmak bazen seni zorlayabilir. Ancak diğer yatırımcıların hareketlerine bakarak, fonların bu geniş yelpazesini biraz olsun daraltabilirsin. 

Bu içeriğimizde 22-26 Nisan haftasında yatırımcı sayısı nette en çok artış gösteren ilk 10 fona bakacağız.

Fonlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilsen yazının sonunda senin için hazırladığımız bilgilendirme yazısına göz atmayı unutma!  Hazırsan başlayalım…

JET Fonu

Henüz yeni kurulan Ata Portföy Havacılık ve Savunma Teknolojisi Değişken Fonu (JET), kurulduğu haftada 8.982 yatırımcı sayısına ulaştı. (Fon yeni kurulduğu için haftalık bazda oransal değişimi bulunmamaktadır.)

OJT Fonu

QNB Finans Portföy Teknoloji Fon Sepeti Fonu’nun (OJT) ise yatırımcı sayısı söz konusu haftada nette 1.541 kişi artış gösterdi. Fonun yatırımcı sayısının haftalık değişimi ise 6,07% olarak kaydedildi.

TAU Fonu

İş Portföy BIST Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu (TAU), yatırımcı sayısını 1.174 kişi artırdı. Fonun haftalık yatırımcı sayısındaki değişim 3,78% olarak kaydedildi.

DHM Fonu

Deniz Portföy Esg Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Fonu’nun (DHM), yatırımcı sayısı nette 1,133 kişi artarken, fonun haftalık değişim oranı 46,47% olarak kaydedildi. 

YAS Fonu

Yapı Kredi Portföy Koç Holding İştirak ve Hisse Senedi Fonu (YAS), haftalık olarak yatırımcı sayısını nette 1.126 kişi artırmayı başardı. Fonun haftalık yatırımcı sayısı değişimi ise 0,85% olarak gerçekleşti.

IIH Fonu

İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (IIH), yatırımcı sayısı 827 kişi artış gösterdi. Söz konusu haftada fonun haftalık yatırımcı değişimi ise 3,34% olarak kaydedildi.

YJK Fonu 

Yapı Kredi Portföy Robotik ve Yarı İletken Teknolojileri Fon Sepeti Fonu (YJK) aynı haftada 773 kişilik net yatırımcı sayısı artışı yaşarken, yüzdesel olarak 7,76%’lik bir artış kaydetti.

SAS Fonu

Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Endeksi Hisse Senedi Fonu (SAS) yatırımcısı sayısı 724 kişi nette artış kaydetti. SAS’ın yatırımcı sayısındaki değişim ise 0,82% olarak görüldü.

TTA Fonu

İş Portföy Altın Fonu (TTA), yatırımcı sayısını söz konusu haftada 0,39% artırıken, yatırımcı sayısındaki net artış 714 kişi olarak kaydedildi.

KZL Fonu

Kuveyt Türk Portföy Altın Katılım Fonu (KZL), yatırımcı sayısını 1,72% artırdı. Fonun yatırımcı sayısındaki net artış 576 kişi oldu. 

Dipnot: Yeni kurulan fonlara yatırımcı girişi, diğer fonlara göre ilk zamanlarda daha yoğun olduğu için liste sıralaması yüzdesel olarak değil, net yatırımcı sayısına göre yapılmıştır. 

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Fonbul