Fon Analiz

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar
Google News Icon Takip Et

Yatırım fonları dipsiz bir kuyu gibidir. Türlerinden, sayılarına kadar yüzlerce fon arasında yatırım yapmak bazen seni zorlayabilir. Ancak diğer yatırımcıların hareketlerine bakarak, fonların bu geniş yelpazesini biraz olsun daraltabilirsin. 

Bu içeriğimizde son 1 haftada yatırımcı sayısı nette en çok artış gösteren ilk 10 fona bakacağız.

Fonlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilsen yazının sonunda senin için hazırladığımız bilgilendirme yazısına göz atmayı unutma!  Hazırsan başlayalım…

IIH Fonu

İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (IIH), yatırımcı sayısı son 1 haftada 4.993 kişi artış gösterdi. Bu süreçte fonun haftalık yatırımcı artış oranı 10,51% olarak kaydedildi.

IHK Fonu

İş Portföy İş’te Kadın Hisse Senedi Fonu’na (IHK) baktığımızda ise son 1 haftada yatırımcı sayısını 4.390 kişi artırdığı görülüyor. Fonun haftalık bazda yatırımcı sayısındaki oransal artış ise 7,78% seviyesinde.

TI2 Fonu

İş Portföy Hisse Senedi Fonu (TI2) ise son 1 haftada yatırımcı sayısını 3.696 kişi artırdı. Fonun haftalık bazda yatırımcı değişim oranı ise 13,45% oldu.

BIO Fonu

İş Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Fonu (BIO), son 1 haftada yatırımcı sayısını 13,30% oranında artırırken, fonun yatırımcı sayısı 2.941 kişi arttı.

TAU Fonu

İş Portföy BIST Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu (TAU), yatırımcı sayısını 2.833 kişi artırırken, fonun haftalık bazda yatırımcı sayısındaki artış oranı da 4,16% olarak kaydedildi.

YAS Fonu

Yapı Kredi Portföy Koç Holding İştirak ve Hisse Senedi Fonu (YAS), yatırımcı sayısı 2.577 kişi artış gösterdi. Fonun haftalık olarak yatırımcı sayısındaki artış oranı ise 1,51% olarak gerçekleşti.

IDH Fonu

İş Portföy BIST 100 Dışı Şirketler Hisse Senedi Fonu (IDH), son 1 haftada yatırımcı sayısını 2.268 kişi artırırken, fonun yatırımcı sayısındaki artış oranı 4,44% oldu.

AFT Fonu

Ak Portföy Yeni Teknolojiler Yabancı Hisse Senedi Fonu’na (AFT) bakıldığında yatırımcı sayısındaki artış oranının 1,21% olduğu görülüyor. Fon son 1 haftada yatırımcı sayısını 1.826 kişi artırmış.

TTA Fonu

İş Portföy Altın Fonu’nda (TTA), 1.443 kişilik bir yatırımcı artışı görülürken, fonun haftalık olarak yatırımcı sayısındaki artış oranı 0,80% seviyesinde.

KPC Fonu

Kuveyt Türk Portföy Katılım Hisse Senedi Fonu’nun (KPC), 1 haftalık yatırımcı artış oranı 5,01% iken, yatırımcı sayısında 1.327 kişi artış yaşandığı görülüyor.

Dipnot: Yeni kurulan fonlara yatırımcı girişi, diğer fonlara göre ilk zamanlarda daha yoğun olduğu için liste sıralaması yüzdesel olarak değil, net yatırımcı sayısına göre yapılmıştır. Serbest fonlar sadece nitelikli yatırımcılar tarafından alınıp, satılabildiği için listeye dahil edilmemiştir.