Fon Analiz

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

May 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Yatırım fonları dipsiz bir kuyu gibidir. Türlerinden, sayılarına kadar yüzlerce fon arasında yatırım yapmak bazen seni zorlayabilir. Ancak diğer yatırımcıların hareketlerine bakarak, fonların bu geniş yelpazesini biraz olsun daraltabilirsin. 

Bu içeriğimizde son bir haftada yatırımcı sayısı nette en çok artış gösteren ilk 5 fona bakacağız.

Fonlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilsen yazının sonunda senin için hazırladığımız bilgilendirme yazısına göz atmayı unutma!  Hazırsan başlayalım…

YAS Fonu

Yapı Kredi Portföy Koç Holding İştirak ve Hisse Senedi Fonu (YAS), haftalık olarak yatırımcı sayısını nette 3.548 kişi artırmayı başardı. Fonun haftalık yatırımcı sayısı değişimi ise 2,17% olarak gerçekleşti.

TAU Fonu

İş Portföy BIST Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu (TAU) yatırımcı sayısı ise haftalık olarak nette 3.111 kişi artarken, artış oranı da 5,64% oldu.

SAS Fonu

Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Endeksi Hisse Senedi Fonu (SAS), yatırımcı sayısı 2.264 kişi artış gösterdi. Son bir haftada fonun yatırımcı sayısındaki değişimi ise 2,12% olarak kaydedildi.

IHK Fonu

İş Portföy İş’te Kadın Hisse Senedi Fonu (IHK), yatırımcı sayısını 1.820 kişi artırdı. Fonun haftalık yatırımcı sayısındaki değişim 3.98% olarak kaydedildi.

DLY Fonu

İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (IIH), son 1 haftada yatırımcı sayısını nette 1.634 kişi artırdı. Fonun, yatırımcı sayısındaki haftalık değişimi 0,57% olarak gerçekleşti.

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Fonbul