Fon Analiz

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

May 14, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Yatırım fonları dipsiz bir kuyu gibidir. Türlerinden, sayılarına kadar yüzlerce fon arasında yatırım yapmak bazen seni zorlayabilir. Ancak diğer yatırımcıların hareketlerine bakarak, fonların bu geniş yelpazesini biraz olsun daraltabilirsin. 

Bu içeriğimizde son bir haftada yatırımcı sayısı nette en çok artış gösteren ilk 10 fona bakacağız.

Fonlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilsen yazının sonunda senin için hazırladığımız bilgilendirme yazısına göz atmayı unutma!  Hazırsan başlayalım…

YAS Fonu

Yapı Kredi Portföy Koç Holding İştirak ve Hisse Senedi Fonu (YAS), haftalık olarak yatırımcı sayısını nette 2.572  kişi artırmayı başardı. Fonun haftalık yatırımcı sayısı değişimi ise 1,74% olarak gerçekleşti.

JET Fonu

Ata Portföy Havacılık ve Savunma Değişken Fonu’na (JET) baktığımızda son 1 haftadaki yatırımcı sayısı nette 2.080 kişi artmış gözüküyor. Fonun 1 haftalık yatırımcı sayısındaki değişim ise 6,64%. 

Sas Fonu

Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Endeksi Hisse Senedi Fonu (SAS), son 1 haftada yatırımcı sayısını nette 1.910 kişi artırırken, haftalık yatırımcı artış oranı da 1,95% olarak kaydedildi.

TAU Fonu

İş Portföy BIST Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu (TAU), yatırımcı sayısını 1.622 kişi artırdı. Fonun haftalık yatırımcı sayısındaki değişim 3,60% olarak kaydedildi.

IIH Fonu

İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (IIH), yatırımcı sayısı 1.241 kişi artış gösterdi. Son bir haftada fonun yatırımcı sayısındaki değişimi ise 3,71% olarak kaydedildi.

IHK Fonu

İş Portföy İş’te Kadın Hisse Senedi Fonu (IHK) yatırımcı sayısı ise haftalık olarak nette 979 kişi artarken, artış oranı da 2,62% oldu.

IDH Fonu

İş Porföy BIST 100 Dışı Şirketler Hisse Senedi Fonu’na (IDH), bakıldığında aynı dönemde yatırımcı sayısını 2,51% artırıken, net yatırımcı sayısı da 893 kişi artış kaydetti.

BIO Fonu

İş Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Fonu (BIO), haftalık olarak yatırımcı sayısını nette 758 kişi artırdı. BIO’nun haftalık bazda yatırımcı sayısındaki artış oranı da 7,19% olarak gerçekleşti.

DLY Fonu

Deniz Portföy Para Piyasası Fonu (DLY), son 1 haftada yatırımcı sayısını nette 739 kişi artırdı. Fonun, yatırımcı sayısındaki haftalık değişimi 0,27% olarak gerçekleşti.

MAC Fonu

Marmara Capital Portföy Hisse Senedi Fonu (MAC), ise yatırımcısı sayını nette 695 kişi artırırken, haftalık bazda değişim oranı da 1,28% olarak kaydedildi.

Dipnot: Yeni kurulan fonlara yatırımcı girişi, diğer fonlara göre ilk zamanlarda daha yoğun olduğu için liste sıralaması yüzdesel olarak değil, net yatırımcı sayısına göre yapılmıştır. Serbest fonlar, sadece nitelikli yatırımcılar tarafından alınıp, satılabildiği için listeye dahil edilmemiştir. 

Yatırımcı İlgisi Artan Fonlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Fonbul