Borsa Haberleri

Yatırımcı Etkinliğinde Xeon Talebini Gören Intel Hisseleri Yükseldi!

March 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Etkinliğinde Xeon Talebini Gören Intel Hisseleri Yükseldi!

Intel (INTC)’in, veri merkezi segmentinin ele alındığı bir yatırımcı etkinliği düzenlemesi ve gelecekte piyasaya süreceği ürünlerin lansman planlarını da içerecek şekilde çip konusunda duyurular yapmasının ardından, şirket hisseleri dünkü seansta 7,5%’ten fazla yükseldi.

● Intel (INTC) bu etkinlikte yaptığı sunumda, veri merkezleri için kullanılan 4. nesil Xeon çipinin 450’den fazla tasarım birinciliği kazandığını ve bunun Xeon çipi için bugüne kadarki en büyük başarı olduğunu ve çip sevkiyatlarının 50’den fazla orijinal ekipman ve orijinal tasarım üretici tarafından yapıldığını açıkladı.

● Bazı gecikmelere konu olan 4. nesil çip, AMD (AMD)’nin pazar payı kazanmasına olanak sağladı.

● Intel (INTC)’den yapılan açıklamada, 5. nesil Xeon (önceki adıyla Emerald Rapids) yılın 4. çeyreğinde hazır olacak.

● Ayrıca, şirketin Sierra Forest olarak adlandırdığı düşük güçlü çip teslimatlarının 2024’ün ilk yarısında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Şu an itibarıyla müşteriler tarafından test edilmekte olan yeni nesil Granite Rapids çiplerinin de 2024’te piyasaya sürülmesi öngörülüyor.

Yatırımcı Etkinliğinde Xeon Talebini Gören Intel Hisseleri Yükseldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha