BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Zoren Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Şirketi Kurdu

January 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırım Haberi: Zoren Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Şirketi Kurdu

Zorlu Holding bünyesinde yer alan ve elektrikli araç şarj istasyonu konusunda önemli yatırımları bulunan Zoren Enerji yurtdışında bir şirket daha kurmaya karar verdi.

Zoren Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada; Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla, Çek Cumhuriyeti’nde, “Electrip Czech Republic s.r.o.” unvanlı yeni bir şirket kurduğunu duyurdu. 

⚡ Zoren Üç Alanda Büyümeyi Hedefliyor

Zoren Enerji İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Ali Kındap geçtiğimiz günlerde şirketin yatırım sürecini değerlendirmişti.

Ali Kındap, “Yalnızca yenilenebilir enerji alanına yatırım yapma kararı aldık. Şu an bütün yatırımlarımız, yenilenebilir enerji alanında. Jeotermal enerji yatırımlarına şu an öncelik veriyoruz. Sonrasında rüzgar, güneş enerjisi gibi yatırımlar geliyor. Önümüzdeki dönemde bu 3 alanda da büyümeyi düşünüyoruz. Kurulu gücümüzü artırmak ilk hedefimiz. Teknolojik yatırımlar da bizim için çok önemli. Teknoloji şirketlerimiz var. Özellikle şarj istasyonu, akıllı sistemler gibi konularda da yatırım yapan bir şirketiz. Bu yatırımları yurtdışında da yürütüyoruz.” dedi.

Şirket bu doğrultuda özellikle elektrikli araç şarj istasyonu için yatırımlarına devam ediyor.

Yatırım Haberi: Zoren Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Şirketi Kurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı