BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Söke Un’dan Güneş Enerji Santrali Yatırımı

January 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yatırım Haberi: Söke Un’dan Güneş Enerji Santrali Yatırımı

Halka arz gelirinin 65%’ini şirketin geleceğe yönelik yatırımları için kullanmaya karar veren Söke Un’dan Güneş Enerji Santrali (GES) projesi için açıklama geldi.

Söke Un, Aydın ve Ankara’da bulunan fabrikalarının enerji ihtiyaçlarını karşılamak için Konya’da 8000 kWe gücünde güneş enerjisi santrali kuracak.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada projenin 2023 yılının son çeyreğinde faaliyete geçeceğini bildirdi.

Üretim tesislerinin enerji tüketiminin 68%’ini bu projeyle karşılayacak olan Söke Un, yatırımı halka arz gelirlerinden finanse edecek.

Yatırım Haberi: Söke Un’dan Güneş Enerji Santrali Yatırımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı