BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Borusan’dan 162 Milyon Dolarlık İmza!

April 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırım Haberi: Borusan’dan 162 Milyon Dolarlık İmza!

Borusan Mannesmann (BRSAN) ABD’nin Florida ve Alabama eyaletlerinde 2 tesisle 44 yıldır faaliyet gösteren Berg Pipe’ı satın aldı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yatırım bedelini 162 milyon dolar olarak duyurdu.

ABD’de Yerel Oyuncu Olacak

Borusan Mannesmann’ın, Türkiye’den ABD’ye enerji borularına yönelik büyük çaplı hat borusu ihracatı yapabilen tek ve en prestijli marka olduğunu belirten Borusan Grup CEO’su Erkan Kafadar, Berg Pipe’ın satın alımı ile büyük çaplı borularda da artık ‘yerel oyuncu’ statüsüne sahip olduklarını söyledi: 

“Berg Pipe’ın Florida eyaletinde boyuna toz altı kaynaklı ve Alabama eyaletinde ise spiral kaynaklı olmak üzere iki tesisi bulunuyor.

Son yıllarda enerji sektöründe büyük bir büyüme gösteren şirket, ithalatçı ülkeden dünya pazarlarına yönelik ihracatçı ülkeye dönüşen ve büyük potansiyele sahip ABD’de, son dönemdeki bütün büyük boru hattı projelerinin tedarikçisi olarak öne çıkıyor.

Toplam 550 bin ton üretim kapasitesine sahip Berg Pipe satın alımımız ile hedefimiz, büyük çaplı borularda daha stratejik bir konuma gelmektir.”

Yatırım Haberi: Borusan'dan 162 Milyon Dolarlık İmza!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu