BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Arçelik, Güneş Paneli Üretimine Başlıyor

Yatırım Haberi: Arçelik, Güneş Paneli Üretimine Başlıyor
Google News Icon Takip Et

Arçelik, yenilenebilir enerji alanında gerçekleştirdiği önemli bir yatırımla güneş paneli üretimine başlama kararı aldı.

Yüksek Kaliteli Güneş Paneli Üretim Tesisi Kurdu 👷‍♂️

Arçelik, İstanbul Beylikdüzü’nde 11 bin metrekare alan üzerine kurduğu tesiste, yapay zekâ desteği ile yüksek kaliteli güneş paneli üretimi yapacak 🏭

Yatırım Detayları ve Üretim Kapasitesi 📊

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, yaklaşık 10 milyon avro yatırımla hayata geçirilen güneş paneli tesisinin üretim kapasitesinin yılın ikinci yarısında yıllık 1 milyon adedi aşacağını belirtti.

Arçelik, Yenilenebilir Enerjiye Adım Attı 🎖️

Ebiçlioğlu, Arçelik’in yenilenebilir enerjiye adım atmasının ülkemiz için de çok önemli ve stratejik bir gelişme olduğunu ifade etti. Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 4 kez üst üste sektör lideri olan Arçelik’in güneş paneli üretimi ile bu alandaki çalışmalara da öncülük edeceğini ve ülkemizdeki yenilenebilir enerji dönüşümüne ivme kazandıracağını belirtti. 

Enerji Giderlerini Düşürme ve Karbon Emisyonlarını Azaltma ⚡️🍃

Yenilenebilir enerji kullanımının sadece enerji giderlerini düşürmekle kalmadığını belirten Ebiçlioğlu, bu durumun aynı zamanda karbon emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı olduğunu ifade etti.

Sonuç olarak, Arçelik’in bu alanda yerli üretime başlaması, ülkemizde yenilenebilir enerji kullanımının artmasına ve enerjide dışa bağımlılığın azalmasına da destek olacak bir hamle olarak yorumlandı.🌱🔄

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı