Borsa Yorumları

Yatırım Fonlarının Favori 12 Hissesi!

December 5, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yatırım Fonlarının Favori 12 Hissesi!

Goldman Sachs analistlerine göre yatırım fonları, ABD enflasyonu ve faiz oranlarının gelecek yıl düşmesi halinde “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” gösterecek olan hisse senetlerine dönüyor.

Goldman, 2022 dördüncü çeyrek başı itibarıyla 2,3 trilyon dolarlık brüt hisse senedi pozisyonuna sahip 786 adet serbest yatırım fonu ile 2,5 trilyon dolarlık yönetilen varlık yatırımına sahip 548 adet yatırım fonunu analiz etti.

Stratejist David Kostin ise bilgilendirme yazısında şu ifadeleri kullandı: 

 • Yatırım fonları portföylerinin tüm ağırlığını Sanayi (XLI), Malzeme (XLB) ve Enerji (XLE) gibi döngüsel sektörlere veriyor. 
 • Öte yandan, Kamu Hizmetleri (XLU) ve Temel Tüketim Malları (XLP) sektörlerine daha az ağırlık veriyor. 
 • İlaveten bizim de ‘YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI’ pozisyonu tavsiye ettiğimiz Sağlık Hizmetleri (XLV) sektörüne de ağırlık veriyor.

Goldman’ın değerlendirmesine göre yatırım fonlarının favorisi olan 12 hisse var.

Bu hisseleri seçerken dikkat ettikleri noktalar ise favori hisselerin önümüzdeki 12 aylık fiyat kazanç işlem ortalamasının, S&P 500 hisse ortalamasına kıyasla 34%’lük primli ve 18% olan uzun vadeli ortalamanın üzerinde olması ve ortalama bir S&P 500 hissesi için 7% olan 2023 konsensüs kâr artış beklentisinin 15% seviyesinde olmasıdır.

İşte o favori 12 hisse:

 1. Constellation Energy (CEG)
 2. Danaher (DHR)
 3. Fiserv (FISV)
 4. Humana (HUM)
 5. Mastercard (MA)
 6. ServiceNow (NOW)
 7. Schwab (SCHW)
 8. Uber (UBER)
 9. UnitedHealth (UNH)
 10. Visa (V)
 11. Workday (WDAY)
 12. Wells Fargo (WFC)

Yatırım Fonlarının Favori 12 Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: SEEKINGALPHA